Ana Sayfa Kültür & Sanat Soli Harabeleri’ne gittiler

Soli Harabeleri’ne gittiler

LAÜ, “Sağlıklı Yürü, Sağlıklı Yaşa” sloganıyla yürüyüş gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 8 Nisan 2013 Pazartesi 07:57
Soli Harabeleri’ne gittiler

Mustafa ÖZYAĞCI


Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından “Sağlıklı Yürü, Sağlıklı Yaşa” sloganıyla yürüyüşü düzenlendi.


2. LAÜ Sağlık Yürüyüşü’ne LAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Bülend Göksel, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Nilgün Sarp, Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ruhi Selçuk Tabak, Fen- Edebiyat Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Nazım Muradov’un yanı sıra öğretim görevlileri öğrenciler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.


Sağlık Yürüyüşü LAܒden başladı ve Soli Harabeleri’ne kadar sürdü. Soli’ye varan katılımcılar buradaki tarihi kalıntıları gezerek yetkililerden bilgi aldı.


7-13 Nisan Sağlık Haftası nedeniyle her yıl geleneksel olarak yapılan ve bu yıl 2’ncisi düzenlenen Sağlık Yürüyüşü öncesi LAÜ Kampusu önünde Lefke Turizm Derneği Folklor Ekibi bir gösteri yaptı.


Gösterinin ardından LAÜ Rektörü Prof. Dr Ahmet Bülend Göksel ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ruhi Selçuk Tabak birer konuşma gerçekleştirdi.


LAÜ bünyesinde her zaman yapılan farklı etkinlikleri desteklediklerini ifade eden Göksel, katkı koyan sivil toplum örgütlerine teşekkür etti.


Göksel, “ Bu tür etkinliklerle sağlıklı gençler, sağlıklı üniversiteler oluşturulacaktır” dedi.


Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ruhi Selçuk Tabak, sağlık yürüyüşüyle çevrenin yeşilliğini, temiz havası ile güzel çiçek kokuları sağlığımıza sağlık katacağını söyledi.


Yürüyüşe sponsor olan Lefke Belediyesi, Kanser Araştırma Vakfı, Kıbrıs Türk Diyetisyenler Birliği, Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası, Vitamin Kafe, Yeşilırmak Su, Yapı Market’te yapmış oldukları katkılardan dolayı teşekkür edildi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık