Ana Sayfa Soma üzerinden ayak oyunları...

Soma üzerinden ayak oyunları...

Bağcılar Meydanı'nda düzenlenen dua programında Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Soma üzerinden ayak oyunları yapılacak gün olmadığını söyledi.

Giriş Tarihi: 18 Mayıs 2014 Pazar 15:30
Soma üzerinden ayak oyunları...

Bağcılar'da vatandaşlar, Soma'daki maden faciasında hayatını kaybedenler için dua etti.

Bağcılar Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Bağcılar Meydanı'nda düzenlenen dua programına çok sayıda kişi katıldı.

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu'nun sohbetini ilgiyle dinleyen vatandaşlar, Soma'daki maden faciasında hayatını kaybedenler için yapılan duaya eşlik etti.

Hatipoğlu, hayatını kaybeden madencilerin çocuklarına yardım eli uzatılması gerektiğini kaydetti.

Yetkililerin olayla ilgili gerekeni yerine getireceğini belirten Hatipoğlu, ihmali olanlardan hesap sorulacağına inandığını vurguladı.

Hatipoğlu, "Bugünler siyaset ve ayak oyunları yapılacak günler değil. Kardeşlerimizi ahirete tevdi edelim, daha sonra kimden hesap sorulacaksa soralım. Yüreğimiz yanıyor. Ailelerin yürekleri yanıyor. Bugünlerde metanetli olmalıyız. Kardeş olacağız. Mesele problemi çözmek ve benzeri olayların bir daha olmamasını sağlamaktır. Türkiye'nin yüreği Soma'dadır" ifadelerini kullandı.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da yetim ve öksüzlere yardım eli uzattıklarını belirterek, bu tür olayların bir daha yaşanmamasını diledi.

Bağcılar AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz'ın da katıldığı programda, daha sonra hayatını kaybeden madenciler için dua edildi.

Bağcılar Belediyesi'nin ertelediği uluslararası yemek yarışması için Arnavutluk, Azerbaycan, Bosna-Hersek, İran, Pakistan, Tunus, Ürdün, Karadağ, Kosova, Mısır ve Makedonya'dan gelen engelli aşçılar da programa katılarak dualara eşlik etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık