Ana Sayfa Siyaset Sonuca saygılı ol Ahmet Kaşif

Sonuca saygılı ol Ahmet Kaşif

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı, Başbakan İrsen Küçük, kurultayda başkan adayı olan Gazimağusa Milletvekili Ahmet Kaşif’in, kurultayda en yüksek makam olduğunu bildiği halde divanın kararını görmezden gelen açıklamalar yaptığını belirterek, bu duruma tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 24 Ekim 2012 Çarşamba 20:40
Sonuca saygılı ol Ahmet Kaşif

Başbakan İrsen Küçük, “UBP’nin büyük kurultayına katılan delegelerin çoğunluğu sandıkta kararını vermiş ve beni yeniden Genel Başkan seçmiştir. Taraflara düşen buna saygı göstermek ve uymaktır” dedi. UBP Genel Başkanı, Başbakan İrsen Küçük, önceki akşam yaptığı yazılı açıklamada, kurultayda başkan adayı olan Milletvekili Ahmet Kaşif’in açıklamalarına tepki gösterdi.

 

UBP’nin 19. Olağan Kurultayı’nın pazar günü tamamlandığını ve kurultayda en yüksek makam olan divanın başkanlık seçimi ile ilgili kararını verdiğini belirten Küçük, “Hal böyleyken Sayın Ahmet Kaşif’in kurultayda en yüksek makam olduğunu bildiği halde divanın kararını görmezden gelen açıklamaları, hem iki adayın uzlaşması ile oluşturulan divana karşı saygısızlık, hem de oy kullanan delegelerin iradelerine yönelik kabul edilemez bir tutumdur” dedi.

 

“Biz kurultayda tek yetkili makam olan divanın aldığı karara saygılıyız. Konunun hukuk yolu açık olmakla birlikte, biz yargıya ve vereceği karara da her zaman saygılıyız. Tarafımdan görevlendirilen hukukçular yapılan itirazı değerlendirmekte ve incelemektedirler. Ancak bu vesileyle hatırlatmak isterim ki, UBP tüzüğü tek maddeden ibaret değildir” diyen Küçük, şunları kaydetti:

 

“Tüzükte kurultayla ilgili çeşitli maddeler mevcuttur. Sayın Kaşif ve yandaşları ısrarla 28. maddenin ilk satırına dikkat çekerek, tüzüğün diğer maddelerini gözden kaçırmaya çalışmakta ve tüzüğün tümünü paylaşmaktan kaçınmaktadırlar. Tüzüğün 28. maddesi, kurultayda 2 adaydan fazla aday için bir düzenlemedir. İki adayın yarıştığı bir kurultayda tüzüğün 20. ve 21. maddelerinin de dikkate alınması gerektiği görüşündeyim.

 

Oy kullanan 1402 delegeden 704 oy almış şahsıma karşı yapılan yakışıksız ve irade tanımaz tavır ve açıklamalar, bana oy veren delegeleri de incitmektedir ve onlara karşı büyük saygısızlık yapılmaktadır.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık