Ana Sayfa Spor Sosyal medya yıkıldı!

Sosyal medya yıkıldı!

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) ile Kıbrıs Futbol Federasyonu (KOP) arasında Zürih’te imzalanan ve FIFA Başkanı Sepp Blatter ile UEFA Başkanı Michel Platini’nin şahitlik ettiği taslak metin ile ilgili futbol camiasında adeta yorum yarışı yaşandı.

Giriş Tarihi: 7 Kasım 2013 Perşembe 15:18
Sosyal medya yıkıldı!

Çağan ÇERKEZ (K.Kaymaklı Futbolcusu): Adam gibi adam derdi Timuçin. Herkes gördü işte. Bravo be başkan, yürekten tebrikler Hasan Sertoğlu. Kim ne derse desin yine en büyük adımı sen attın.

Erdoğan MURAT (Lapta Futbolcusu): Futbolda önümüzün açılmasına engel çıkaracak olanlar olursa; direnişe, sokağa çıkmaya hazırız. Hatta bugünlerde hemen bir destek mitingi düzenleyebiliriz tüm futbol camiası olarak. Artık çullisine oynamak istemiyoruz.

Mustafa AYKER (G.Gücü Futbolcusu): Politics go out from football!

Rauf KÜRŞAD (Avukat): Türkçe, İngilizce versiyonlarını okuduğum bu antlaşmanın neyine sevinmeliyiz anlamadım. İzne bağlı dostluk maçına mı acaba? Lütfen beni aydınlatın da sevincinize ortak olayım.

Barış MAMALI (Avukat): Yazılı bir metnin (Sözleşme, antlaşma gibi) altına imza koymak demek, o metnin içinde yazılanları kabul edip onayladığınız anlamına gelir. Bir başka değişle yazılı metnin altına konulan imza, o metni imzalayan tarafın bunu tamamen kabul ettiğinin hukuki ispatıdır. Metni imzaladım ama kabul etmiyorum demek kadar absürt bir şey olamaz.

Burhan GÜRKAN (Spor Yazarı): Yarın sabah erkenden geçeyim Futbol Federasyonu’nun oradan ne olur ne olmaz. Geçen sene Irak dönüşü Kürtler ile maç yaptık diye yaktılardı, şimdi havaya uçurmasınlar.

Hüseyin KARAVEZİRLER (Cihangir Futbolcusu): Bugün Zürih’te atılan imzada federasyonumda emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz.

Mustafa KIRILMAZ (Esentepe yöneticisi): KTFF Hasan Sertoğlu, Zürih’e KOP ve UEFA ile yaptığı temaslar sonucu ülkemiz adına birçok siyasi ve ince ayar isteyen sorunlar varmış. Esentepe Spor Kulübünü temsilen federasyonda yetkili benim. Anlaşılan siyaset meydanı biraz kızışacak. Gidişat KTFF toplantıları ile başımızın ağrıyacağını gösteriyor.

Mustafa GÜRSEL(Gazeteci): Futbol federasyonu başkanı Sertoğlu, Zürih’teki anlaşmadan memnun değilmiş. Bence güzel haber. Eğer Rum federasyonu başkanı da memnun değilse, iş tamam demektir; denge kurulmuş.

Tekin BİRİNCİ (Menajer): Buradan futbolla ilgilenen yönetici, başkan ve futbolcu arkadaşlara bir bilgi vereyim. Sadece bu madde bile evet demek için yeterlidir. “Futbolcuların statüsü ve elektronik transfer eşleşim sistemine dahil edilmesi”. Bu protokolde bulunan, kulüplerin ve futbolcuların kurtuluşunu garantileyen maddedir.

Çağrı KIRAL (K.Kaymaklı futbolcusu): Teşekkürler Sertoğlu

Tolga ÖZÇELİK (MTG Yöneticisi): Mayıs ayında İzmir’de düzenlenen turnuvaya giden çocuklarımızın TFF tarafından nasıl saf dışı bırakıldığını birebir yaşayan bir yönetici olarak hiç unutmadım KKTC diye savundukları yavru dediklerinde kabardıklarını. Sadece lafta olduğunu o gün yaşayarak anladım. Yemek masasına bile savundukları KKTC bayrağını koymaya korktuklarını ve bize “sizi tanımıyorlar ne yazık. Sizi bu turnuvadan atacağız, oynarsanız diğer takımlar ceza alır” dediklerinde siz de mi tanımıyorsunuz? Diye sorduğumda “bir şey yapamayız emir TFF’den geldi” diye yanıtlamaları bizim koskoca bir sıfır olduğumuzun göstergesiydi. Onun için bize kimse milliyetçilik naraları atmasın.

Ahmet ÖZYAŞAR (Spor Yazarı): Hadi son bir gayret. Şovenist düşünmeden sadece futbolu düşünelim ve gençliğimizin önünü açalım.

Nazım BURGUL (Spor Yazarı): Bütünlüklü çözüme kadar geçici bir düzenleme der metin. Ma nedir be gavvole bu panik. KOP’tan Rumları atalım oldu olacak.

Salih IŞIK (Kıbrıs Türk Futbolcular Derneği Başkanı): Kıbrıs kimlik kartı alan bir insan İtalya devletine mi bağlı olur? Kıbrıs Cumhuriyeti’ne üye olmaz mı? Yurt dışına çıkacağında havaalanında Rum polisine ve havaalanı memuruna kontrolü sonunda yurt dışına çıkmaz mı? Zürih görüşmelerinde çıkan sonuç şu Kıbrıs meselesi çözülene kadar böyle olacak çünkü FIFA ve UEFA Kıbrıs Cumhuriyetini temsilen KOP’u tanır, yani bizim KKTC ve federasyonu KTFF’yi tanımaz. Bazı yakınlarımızın tanımadığı gibi.

Musa ŞANLIER (Çetinkaya Futbolcusu): Büyüksün Sertoğlu.

Rasim SALİHOĞLU (Spor Yazarı): NtvSpor’a Hasan Sertoğlu bağlanıyor ve konuşuyor. Bugün hangi Başbakan Türkiye’deki herhangi bir kanala bağlanıp konuştu? Parti gözetmeksizin ayağa kalkın ve alkışlayın arkadaşlar. Ben bu saatten sonra bana çocukluk hayallerimi kapıma getiren adamın arkasındayım, her ne olursa olsun! Helal olsun Sertoğlu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık