Ana Sayfa Gündem "SOSYAL PATLAMA KAPIDA"

"SOSYAL PATLAMA KAPIDA"

Siyasi kimliğinin yanı sıra aynı zamanda psikiyatri uzmanı olan Çakıcı, Kıbrıs Türk Halkının büyük bir çoğunluğunun ülkedeki ekonomik sorunların artmasıyla birlikte insanların ruhsal sorunlarında da artış yaşandığına dikkat çekti.

Giriş Tarihi: 13 Ağustos 2018 Pazartesi 08:52

Toplumcu Kurtuluş Partisi Yeni Güçler Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, dövizdeki artış ve elektriğe yapılan zamlar nedeniyle özellikle esnaf ve küçük işletmelerinin çok zor durumda olduğunu söyledi. Dövizdeki artışın özellikle kirasını döviz üzerinden ödeyen vatandaşı ve ithalatını döviz üzerinden ödeyen iş yeri sahiplerini çok zor durumda bıraktığına vurgu yapan Çakıcı, ülkede yaşanan ekonomik kriz nedeniyle toplu iflasların yaşanacağını, toplumun ruhsal sorunlarının daha da artacağını ve bunun sonucunda da ülkede sosyal bir patlamanın yaşanacağı uyarısında bulundu.


Çakıcı, ülkede son dönemlerde elektriğe, benzine ve tüpe yapılan okkalı zamlar altında ezilen vatandaşın, dövizdeki artış nedeniyle kredi taksitlerini ve kiralarını ödeyemez hale geldiğini söyledi. Asgari ücrete yapılan 225 liralık komik artışın dövizdeki yükseliş sonrasında buhar olup uçtuğunun altını çizen Çakıcı, kiralarını, ev ve araç kredi taksitleri yanında okul harçlarını da döviz cinsinden ödeyen Kıbrıs Türk Halkının içinde bulunduğu ekonomik krizin Türkiye’den daha kötü durumda olduğunu söyledi.
Siyasi kimliğinin yanı sıra aynı zamanda psikiyatri uzmanı olan Çakıcı, Kıbrıs Türk Halkının büyük bir çoğunluğunun ülkedeki ekonomik sorunların artmasıyla birlikte insanların ruhsal sorunlarında da artış yaşandığına dikkat çekti

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık