Ana Sayfa Siyaset Stavros Malas: Seçilirsem ikinci memorandum olmaz

Stavros Malas: Seçilirsem ikinci memorandum olmaz

Kıbrıs Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı adayı Stavros Malas cumhurbaşkanı seçilmesi durumunda ikinci bir memorandumun olmayacağı ve ekonomide büyüme amaçlı çalışacağı konusunda taahhüt üstlendi.

Giriş Tarihi: 15 Aralık 2012 Cumartesi 18:09
Stavros Malas: Seçilirsem ikinci memorandum olmaz

Limasol’da bir seçim etkinliğinde konuşan Malas Kıbrıs halkının iftiracı siyasi retoriği ve geçmişi savunan politikacıları yavaş yavaş reddetmeye başladığını söyledi. Ülkenin geleceğinin güvenilir ve inanılır siyasi söylemle bağlı olduğunun altını çizdi. Siyasette kısa süreli varlığının kendisi için bir dezavantaj olmadığını da ifade etti.

 

Aynı etkinlikte konuşan AKEL Genel Sekreteri Andros Kipranu ise Nikos Anastasiadis ile Yorgos Lillikas’ı tamamıyla güvenilmez olarak niteledi ve Cumhurbaşkanlığı makamı için uygun olmadıklarını söyledi. Bu kişilerin siyasette uzun deneyime ancak aynı zamanda birçok günaha da sahip oldukları görüşünü ifade etti.

 

Bir pozisyondan bir başka pozisyona geçmek için Anastasiadis ile Lillikas arasında bir yarış yaşanmakta olduğuna dikkat çeken Kiprianu seçim amaçlarına hizmet etmek için Kıbrıs sorununda tavır değiştirmede herhangi bir tereddüt göstermediklerini de belirtti.

cybc

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

“KIBRIS’IN GELECEĞİ, FEDERAL BİRLEŞİK KIBRIS’TADIR”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık