Ana Sayfa Stopchatear Örgütlenmesi

Stopchatear Örgütlenmesi

İspanya İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan araştırmada, araç kullanırken sosyal medyadan ölenlerin sayısı, alkollü araç kullananların sayısını geçmeye başladı.

Giriş Tarihi: 6 Aralık 2014 Cumartesi 12:26
Stopchatear Örgütlenmesi

İspanya İçişleri Bakanlıği tarafından yapılan bir araştırmada, geçen yıl meydana gelen 85 bin 519 trafik kazasının 34 bininin direksiyonda Facebook, Whatsapp ve Twitter kullanımı nedeniule olmak üzere, aşırı dikkatsizlik sonucu gerçekleştiği belirtildi.

Ani bir kazanın meydana gelmesi için 5 saniyelik bir dikkatsizliğin yeterli olacağını vurgulayan bakanlık, bu tür kazaların yüzde 52'sinin ölümle sonuçlandığını dile getirdi. Bakanlık, araç kullanırken Whatsapp, Twitter ve Facebook gibi sosyal iletişim araçlarından uzak durulmasını istedi. Sosyal medya yüzünden hayatını kaybeden İspanyolların yaş ortalaması 34 altı olduğuna dikkat çekildi.

Bakanlık tarihinde ilk defa sosyal medya kazaları için “Bazen yüzde 99 dikkat bile yetmeyebilir” başlıklı özel spot reklamlar hazırlayarak bunları görsel ve yazılı medyada yayınlamaya başladı. Sosyal medyayı yoğun şekilde kullanan gençler ise “ #stopchatear”, başlığı altında örgütlenerek direksiyon başında telefonunu kapatarak mesajlaşmaya hayır dediler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık