Ana Sayfa Yurt Suçunu kabul etti

Suçunu kabul etti

Polisten kaçarken aracından uyuşturucu fırlatan, evinde de yüklü miktarda uyuşturucu tespit edilen Osman Özbayır aleyhine 6 günlük ek tutukluluk emri alındı.

Giriş Tarihi: 1 Aralık 2012 Cumartesi 12:16
Suçunu kabul etti

Ahmet İLKTAÇ

 

Gazimağusa’da önceki gün sabaha karşı, trafik ekiplerinin rutin kontrol yaptığı sırada, polisin dur emrine riayet etmeyerek kaçan ve aracından dışarıya uyuşturucu fırlatan, evinde yapılan aramada ise yüklü miktarda uyuşturucu tespit edilen Osman Özbayır aleyhine 6 günlük ek tutukluk emri alındı.


Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Banu Soyer huzurunda görüşülen ek tutukluluk duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Çaltılı, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Mehmet Kutlu’yu tanık olarak dinletti.


Tanık polis, zanlının 29 Kasım 2012 tarihinde Mustafa Kemal Bulvarı üzerinde HK 126 plakalı aracı ile seyir halinde olduğu bir sırada polisin dur emrine riayet etmeyerek kaçtığını söyledi.


Zanlının kaçtığı sırada Büyük Sanayii Bölgesi girişinde tasarrufunda bulundurduğu uyuşturucuyu dışarıya fırlattığını açıklayan polis memuru, zanlının Büyük Sanayii Bölgesi’nde tespit edilerek tutuklandığını anlattı.


Narkotik ekiplerinin durumu haber alması üzerine olay yerine dile getiren tahkikat memuru, zanlının aracından fırlattığı yarım gram uyuşturucunun emare alındığını açıkladı.


Mehmet Kutlu, zanlının evinde yapılan aramada ise yaklaşık 180 gram uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin daha tespit edildiğini bildirdi.


Zanlının gönüllü ifade vererek suçunu kabul ettiğini açıklayan Kutlu, zanlı aleyhine yürütülen soruşturmanın devam ettiğini söyledi ve aranan bir şahıs olduğuna dikkat çekti.


Tanık polis, aktardığı olgular ışığında zanlının 8 gün daha poliste tutuklu kalmasını mahkemeden talep etti.


Savcı Hasan Çaltılı, talep edilen süreyi 6 gün ile sınırlandırması üzerine, Yargıç Banu Soyer zanlının 6 gün daha poliste tutuklu kalmasını emretti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık