×
Kıbrıs
Sucuoğlu: "Yerel istihdamı destekleyici projelerin arkasındayız"
13 Kasım 2019 Çarşamba 17:14

Kıbrıs Türk Otelciler Birliği Başkanı Dimağ Çağıner Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Faiz Sucuoğlu’nu  ziyaret ederek yerli istihdamı destekleyecek projeleri konusunda  görüş alışverişinde bulundu ve Bakan Sucuoğlu’ndan destek istedi. “Yerli istihdama ihtiyacımız  var”  diyen Çağıner

Ülkede istihdam sorununu Turizmin karşılayabileceğini kaydetti.

Çağıner, var olan altyapıya  eğitimin eklenmesinin şart olduğunu dile getirirken bu çerçevede “Turizm Koleji”  ile sektöre  büyük bir katkı sağlanacağını anlattı.

Ortaokul çağına başlayan gençlereturizm  sektöründe,  iş garantisi ile bir eğitim verilmesinin her açıdan büyük bir avantaj olacağını kaydetti.

SUCUOĞLU: "YEREL İSTİHDAMI DESTEKLEYİCİ PROJELERİN ARKASINDAYIZ”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Faiz Sucuoğlu da konuşmasında yerel işgücünü desteklemek adına bu projeyi önemsediklerini vurguladı.

Bakan Sucuoğlu bu yönde bir komite kurularak çalışmaların olgunlaşması gerektiğini aktardı. Ülkede Lokomotif sektörlerin yükseköğretim  ve turizm olduğunun altın çizen Sucuoğlu,  özellikle Turizmde yerel Çalışan payının artırılmasının önemine dikkat çekti. Sucuoğlu, “yerel istihdamı destekleyici projelerin arkasındayız” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum Ekle
Sonraki Haber
Yukarı