Ana Sayfa Yurt Sütlüce'de su şebekesi değiştiriliyor

Sütlüce'de su şebekesi değiştiriliyor

Geçitkale Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Birimi'nden verilen bilgiye göre, Geçitkale'ye bağlı Sütlüce Köyü su isale hattı, yapılan proje çalışmaları çerçevesinde yeniden düzenlenecek ve köy temiz suya kavuşacak.

Giriş Tarihi: 29 Kasım 2012 Perşembe 21:09
Sütlüce'de su şebekesi değiştiriliyor

Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği'nin katkıları ve Doğu Akdeniz Üniversitesi'nin kontrolörlüğü ile gerçekleşecek projeyi Geçitkale Belediyesi yürütecek.

 

Proje kapsamında yaklaşık 2 bin 300 metrelik yeni su hattının baştan döşenmesi ve projenin bir ay gibi bir sürede tamamlanması hedefleniyor.

 

Geçitkale Belediye Başkanı Kıvanç Buhara yapılan çalışma ile ilgili Belediye'nin, geçtiğimiz günlerde açtığı iki ihalenin, Geçitkale Belediyesi İhale Komisyonu tarafından sonuçlandırıldığını kaydetti.

 

Buhara projenin gerçekleşmesinde TC Yardım Heyeti'nin büyük katkıları olduğunu belirtti ve başta Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça olmak üzere tüm TC Büyükelçiliği'ne projenin gerçekleşmesinde verdikleri katkılardan dolayı teşekkürlerini sundu.

 

Yıllardır Sütlüce Köyü'nde su sıkıntısı yaşandığını ve Belediye'nin imkanları dahilinde bu sorunun çözümü yönünde çalışmalar yürüttüklerini belirten Buhara, en sonunda "Sütlüce Köyü'nün Kısmi Su Şebekesi Yenileme Projesi" kapsamında uzun vadeli, kökten bir çözümün sağlanacağını söyledi.

 

Sütlüce Köyü'ne böyle bir hizmeti götürmekten dolayı çok memnun olduklarını da belirten Buhara "Uzun yıllardır kullanılan sağlıksız ve eskiyen hatlar yenileriyle değiştirilecek. Böylelikle Sütlüce çok uzun yıllar gönül rahatlığıyla kullanabileceği içme suyu şebekesine kavuşacak. Bu şekilde hem kayıp kaçaklar büyük oranda sona erecek hem de arızlar nedeniyle yaşadığımızın kesintiler bitecek" dedi.

 

Buhara, köy içinde daha önce yer altında bulunan yüksek gerilim hattı ile su şebekesinin aynı yerde olduğunu ve bunun çok büyük bir tehlike arz ettiğini de işaret ederek, bu sayede kimsenin bilmediği bir olası facianın da tarihe kavuşacağı vurguladı.

 

(TUĞ/HA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık