Ana Sayfa Gündem Tabipler Birliği, Siber'i ziyaret etti

Tabipler Birliği, Siber'i ziyaret etti

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, toplumsal değerlere saygılı olarak yapılan her türlü çalışma ve eleştirinin toplumda değer bulduğunu söyleyerek “Sivil Toplumu Demokrasinin köşe taşı olarak gördüyoruz” dedi.

Giriş Tarihi: 10 Ocak 2017 Salı 15:28
Tabipler Birliği, Siber'i ziyaret etti

Meclis Şeref Salonunda gerçekleşen kabulde konuşan Siber, Birliğin yeni Yönetim Kuruluna başarılar dileyerek Birliğin 1950’lerde kurulmuş ülkenin en köklü meslek örgütlerinden biri olduğunu söyledi.

Siber, Birliğin sadece ülkenin sağlık sorunları ile ilgili değil, genel sorunları ile ilgili de fikir üreten bir sivil toplum kuruluşu olduğuna dikkati çekerek sivil toplum örgütlerinin varlığı ve sesini duyurmasının demokrasinin bir gereği olduğunu düşündüklerini belirtti.

Toplumsal değerlere saygılı yapılan her türlü çalışma ve eleştirinin toplumda değer bulduğunu söyleyen Siber, Sivil Toplumu “Demokrasinin köşe taşı” olarak gördüklerini ifade etti.

Tabibler Birliği yasasının meclisten geçtiğini anımsatan Siber, toplumun ihtiyaç duyduğu bütün yasaların da çağa uygun bir şekilde geçmesini sağlamanın yasa ile yönetilen hukuk devletinin görevi olduğunu vurguladı.

Yasaların hızı konusunda sürekli olarak özeleştiri yaptıklarını vurgulayan Siber, bu konuda buldukları çıkış yolunu ortaya koydukları “Hukuk Komitesi” çalışmalarının da tamamlanmak üzere olduğunu söyledi.

Sağlığın yasal eksikleri bulunduğunu ve günün şartlarına göre sadece yamalamalarla yürütülüp, hekimlerin özverileri ile bugüne kadar bir noktaya taşındığını ifade eden Siber, sistemsizliğin en çalışkan hekimi ve üretken bir kişiyi bile bir noktada içinde eritebildiğini belirtti.

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber , toplumsal değerlere saygılı olarak yapılan her türlü çalışma ve eleştirinin toplumda değer bulduğunu söyleyerek “Sivil Toplumu Demokrasinin köşe taşı olarak gördüyoruz” dedi.

Kıbrıs Türk Tabibler Birliği Başkanı Kenan Arifoğlu da konuşmasında Birliğin yeni Yönetim Kurulu olarak resmi ziyaretler gerçekleştirdiklerini ifade ederek, Tabibler Birliğinin önemli bir kurum olduğunu altını çizdi ve Başkan Siber’e Birliğe gösterdiği yakın ilgiden dolayı teşekkür etti.

Sağlıkla ilgili günün şartlarına göre yasaların değişiminin elzem öneme sahip olduğuna dikkati çeken Arifoğlu, bu yasa ve tüzük çalışmalarının günlük olarak hazırlanmasının önemine dikkati çekerek aksi halde yaşanan zaman kaybının sağlığa olumsuz etkileri olacağını vurguladı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

“SERİN VE NEMLİ BİR AY GEÇİRİYORUZ"

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık