Ana Sayfa Yurt Taksim'de Lice protestosu

Taksim'de Lice protestosu

Taksim'de, 1 kişinin öldüğü Lice olaylarını protesto eden kalabalık bir grup, Galatasaray Lisesi önünde toplanarak meydana yürüdü. Halen devam eden protesto gösterileri nedeniyle polis, geniş güvenlik önlemleri aldı.

Giriş Tarihi: 29 Haziran 2013 Cumartesi 22:51
Taksim'de Lice protestosu

Taksim Dayanışması'nın çağrısıyla Lice'deki olaylar ve Gezi Parkı protestolarında hayatını kaybedenler için kalabalık bir grup Taksim’de protesto gösterisi düzenledi.

Diyarbakır Lice'de 1 kişinin ölümü, 9 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan olayları protesto eden grup Galatasaray Lisesi önünde toplanarak Taksim Meydanı'na doğru yürüdü.

BDP’li milletvekilleri Sırrı Süreyya Önder ve Sabahat Tuncel yaptıkları konuşmada sorumlulardan hesap sorulmasını istedi.Polis; meydan, Gezi Parkı ve Cumhuriyet Anıtı çevresinde yoğun güvenlik önlemleri aldı. Göstericilerin eylemi halen devam ediyor.

ANKARA’DA MÜDAHALE

Ankara'daki Lice protestolarında ise gerginlik yaşandı. Polis, Kolej Kavşağı’nda toplanan ve Kızılay'a yürümek isteyen gruba izin vermedi. ‘Dağılın’ uyarısını dikkate almayan gruba, tazyikli su ve biber gazıyla müdahale edildi.

Lice olayları İzmir’de de protesto edildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık