Ana Sayfa Gündem TALAT İLE DİSİ BAŞKANI NEOFİTU GÖRÜŞTÜ

TALAT İLE DİSİ BAŞKANI NEOFİTU GÖRÜŞTÜ

İkinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ve Güney Kıbrıs’taki DİSİ partisinin başkanı Averof Neofitu, Neofitu’nun evinde bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 29 Kasım 2018 Perşembe 08:50
TALAT İLE DİSİ BAŞKANI NEOFİTU GÖRÜŞTÜ

İkinci Cumhurbaşkanı Talat, konu hakkında TAK muhabirine yaptığı açıklamada, görüşmenin Neofitu’nun davetiyle gerçekleştiğini ve sosyal amaçlı olduğunu ifade etti.

Görüşmede Kıbrıs sorununa ilişkin gelişmelerin ele alındığını ifade eden Talat, yaşanılan açmazın ortadan kaldırılması için yapılması gerekenleri konuştuklarını söyledi.

Birleşmiş Milletler  Genel Sekreterinin Kıbrıs’la ilgili atadığı geçici özel danışmanı Jane Holl Lute’un temaslarının önemli olduğu değerlendirmesinde bulunduklarını ifade eden Talat, Lute’un ortaya koyacağı “referans şartlarının” uzun olmayan bir sürede çözümü kotarmaya yardımcı olabileceğine vurgu yaptıklarını da belirtti.

İkinci Cumhurbaşkanı Talat, “Neofitu’ya, Kıbrıslı Türklerin siyasi eşitliğinden, BM parametrelerinden hareketle ne anladığımızı anlattım. Kıbrıslı Türklerin federal kurumların tümünde etkin katılımının muhakkak sağlanması gerektiği konusunda da görüş birliğine vardık” dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık