Ana Sayfa Sağlık Talep artmaya başladı

Talep artmaya başladı

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Derviş Akbilen, lazerli liposuction yöntemiyle morarma ve şişme şikayetlerinin azaldığını söyledi.

Giriş Tarihi: 15 Nisan 2013 Pazartesi 10:07
Talep artmaya başladı

Ergül ERNUR

 

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Derviş Akbilen, liposuction (yağ aldırma) ameliyatlarının yaz mevsiminin gelmesiyle artmaya başladığını söyledi.


Liposuction ameliyatlarında artık lazerli yöntemi kullandıklarını belirten Akbilen, morarma ve şişme şikayetlerinin yeni yöntemle azaldığını, iyileşme sürecinin hızlandırıldığını ifade etti.


Akbilen, lazerli liposuctionun bir diğer önemli özelliğinin, vücuttan yağlar alındıktan sonra oluşan sarkıkları da sıkılaştırması, toparlaması olduğunu söyledi.


Söz konusu cihazın yağ eritme ve sıkılaştırma amaçlı kullanıldığının altını çizen Akbilen, yeni yöntemle damar yaralanmalarının da engellendiğini belirtti.

 

Önce yağlar eritiliyor, sonra vakumlanıyor

 

Akbilen, zayıflama ve vücut şekillendirmede tek yöntemin liposuction olduğunun altını çizdi.


Akbilen, eskiden vücuttaki yağların vakumlama yöntemiyle alındığını anımsatarak “Yeni yöntemle önce vücuttaki yağlara, lazer aracılığıyla ses dalgaları veriyoruz ve eritiyoruz. Daha sonra vakumla yöntemiyle yağları sıvı halde bölgeden alıyoruz” dedi.


Sadece estetik açıdan değil, sağlık yönünden de liposuctionun önemli bir ameliyat olduğunu belirten Akbilen, lazerli liposuction yöntemiyle bu müdahalenin artık daha sağlıklı ve yan etkisiz olduğunu söyledi.


Akbilen, Fransa’dan gelen CE belgeli cihazı, kendi kliniklerinde kullanmaya başladıklarını ve iyi sonuçlar elde ettiklerini vurguladı.


Akbilen, eskiden vakumla yöntemiyle birçok bölgeye uygulanamayan ameliyatın, lazerli liposuction ile gıdı, kol, bacak önü, baldır, bilek ve yüze de sağlıklı şekilde uygulandığını belirtti.


Akbilen, söz konusu yöntemin kalıcı olduğunu, yaşa ve kilo almaya bağlı olarak bazı değişiklikler görülebileceğini söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık