Ana Sayfa Yurt Tamiri çok mu zor?

Tamiri çok mu zor?

Lefkoşa-Girne Kapısı’nda Cumhurbaşkanlığı binasının yanında 1 aydan beri oluk oluk akan lağım suyu vatandaşları tedirgin ediyor.

Giriş Tarihi: 20 Aralık 2012 Perşembe 19:40
Tamiri çok mu zor?

Gün boyunca yerden fışkırırcasına akan mikroplu sular, önce yollara taşıyor ardından kanalizasyonlara akıyor. Vatandaşlar lağım sularının kanalizasyonlara aktığını, bölgeye yakın 3 tane lise bulunduğunu belirterek , “1 aydır aralıksız olarak akan lağım suları nereye gidiyor. Çevredeki okulların kullanmak suyuna karışıyor mu bunu bilmek istiyoruz. Buranın yapılması için daha ne bekliyorlar” dedi.PİS SULAR NEREYE AKIYOR:

 

Girne Kapısı’nda 1 aydan beridir aralıksız akan lağım suları halkı tedirgin ediyor. Kötü kokunun yanında sağlıklarının tehlikeye girmesinden endişelenen vatandaşlar, günlerdir akan suların nereye aktığını ve kullanma suyuna karışıp karışmadığını merak ediyor. Vatandaşlar, vatandaş hem kokudan hem de pis sulara basmaktan kaçınmaya çalıştıklarını söyledi. Bölgede Sedat Simavi Endüstri Meslek Lisesi,20 Temmuz Fen Lisesi ve Lefkoşa Türk Lisesi bulunduğunu vurgulayan vatandaşlar, “Her gün bu yoldan onlar çocuk gelip geçiyor. Ayakları ile pis sulara basıp sonra da eve geliyor.Hadi ayakkabıları çıkarttığımız zaman kısmen de olsa sağlığımızı koruyabiliriz. Ancak aylardır akan lağım suları bölgedeki okulların kullanma suyuna karışıyor mu onu bilmek istiyoruz”dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık