Ana Sayfa Gündem “TARİHİ MİRASA ÖZEN GÖSTERİLMELİ”

“TARİHİ MİRASA ÖZEN GÖSTERİLMELİ”

CTP Milletvekili Fikri Toros Turizm Bakanlığı bütçe görüşmelerinde görüşlerini aktardı.

Giriş Tarihi: 15 Aralık 2018 Cumartesi 08:58
“TARİHİ MİRASA ÖZEN GÖSTERİLMELİ”

Toros, “Turizmden bahsederken önce alt yapımızı geliştirmemiz lazım. Sürdürülebilir ve çağdaş bir çevre politikası olmayan ülkede turizm için uygun bir alt yapıdan söz etmemiz mümkün değil. Ulaşım da önemli. Yükselen turizm için ulaşım önemli. Cruise gemisi hatlarının geliştirilmesi lazım” şeklinde konuştu.

Ülkede sürekli uçak konuşlandırılmasının turizm için önemli olduğunu belirten Toros, Turizm Bakanı Fikri Ataoğlu’nun tanıtım etkinliklerini takip ettiğini ve başarılı bulduğunu söyleyerek, tanıtım ve reklamların geliştirilmesinin önemli olduğunu kaydetti. 

“TARİHİ MİRASA ÖZEN GÖSTERİLMELİ”

Tarihi mirasa özen gösterilmesi gerektiğini belirten Toros, “Tarihi mirasa gereken önemi yeterince vermiyoruz. Turizm Bakanlığı bunu öncelikler arasına almalı” dedi.

Agro turizm, tarihi şehir ve butik oteller için teşvik sistemlerinin yeniden düzenlenmesi gerektiğini söyleyen Toros, “Teşviklere ön koşul da konmalı. Yerli istihdam ve yerli ürünlerin kullanılması da ön koşullar arasında olmalı. Biz emeğin yüzde 87’sini ithal ediyoruz. İthal emeğin olduğu bir sektör devlete nasıl bir kazanım getirir ki bu sektöre teşvik edilsin” dedi.

Otellerdeki “her şey dahil” uygulamasının kriterlere dayandırılması gerektiğini ifade eden Toros, “Sayın Bakan bu konuya da eğilmeli. Bu uygulama her yerde olmamalı” şeklinde konuştu.

Şans oyunlarına ve ülkede düzenlenen kongrelere işaret eden Toros, “Sağlık, kültür ve agro alanlarında ürün geliştirmek ve onları tanıtıma katmamız şart. Ülkeye yeni pazarlar katmak gerekli” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık