Ana Sayfa Yurt Taşkent Atasayan ölümünün 6’ncı yıldönümünde anıldı

Taşkent Atasayan ölümünün 6’ncı yıldönümünde anıldı

Eski bakan, milletvekili, Kurucu Meclis Üyesi, DP kurucularından, Kooperatif Merkez Bankası eski Genel Müdürü ve Erenköy Mücahidi Taşkent Atasayan ölümünün 6. yıldönümünde kabri başında anıldı.

Giriş Tarihi: 9 Aralık 2012 Pazar 14:32
Taşkent Atasayan ölümünün 6’ncı yıldönümünde anıldı

DP’den yapılan açıklamaya göre, Lefkoşa Mezarlığı’nda gerçekleşen anma törenine Atasayan’ın üyesi olduğu UBP’den ayrılan 9’lar hareketinin üyelerinden DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, DP Onursal Başkanı Hakkı Atun, Nazif Borman ile Süha Türköz’ün yanı sıra Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Mutlu Atasayan, DP Lefkoşa Milletvekili Mustafa Arabacıoğlu, DP Genel Sekreteri Bengü Şonya, bazı DP Yetkilileri, ailesi ve sevenleri katıldı.


Anma töreninde Merhum Atasayan’ın kabrine çelenkler konuldu, dua okundu. DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, DP Onursal Başkanı Hakkı Atun ve Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Mutlu Atasayan birer konuşma yaptı.


Atasayan’ın yeğeni Zehra Uluöz ise Taşkent Atasayan’ın özgeçmişiyle ilgili bilgi verdi.

 

Denktaş: Adam gibi adamdı


DP Genel Başkanı Serdar Denktaş törende yaptığı konuşmada, Atasayan’a olan özlemlerini ifade ederek, Atasayan’la birlikte çalışma fırsatı bulmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.


Atasayan’ın ne söylediğini, ne yaptığını çok iyi bilen düzgün bir kişiliğe sahip olduğunu anlatan Denktaş, “Adam gibi adamdı” dedi.


Konuşmasında, Taşkent Atasayan’ın siyasi hayatında önemli bir yer tutan 9’lar hareketi döneminden de bahseden DP Genel Başkanı Denktaş, DP’nin kurulduğu yıllarda yaşadığı ciddi sıkıntıların aşılması için Atasayan’ın yaptığı özverili çalışmaları anlattı.


Denktaş, “Kıbrıs Türk halkına verdiği hizmetlerin unutulması mümkün değildir” diye konuştu.Atun: 9’lar hareketinde yer aldı

 

DP Onursal Başkanı Hakkı Atun ise konuşmasında, Atasayan’ın siyasi ve sosyal kişiliği hakkında bilgi verdi ve Atasayan’la ilgili birkaç anısını paylaştı.


Atasayan’ın, ülkesini seven ve hizmet etmek isteyen insanlar için çok büyük önem arz ettiğine işaret eden Atun, 9’lar Hareketinin nasıl doğduğunu ve Atasayan’ın 9’lar hareketinde ve DP’nin kuruluşunda yaptığı özverili çalışmaları anlattı.


Atun konuşmasında, “Kendisini rahmetle anıyoruz. Elbette kendisini hiç unutmadık. Candan davranışlarıyla her zaman kalbimizdedir. Ailesinin ve DP’nin de başı sağolsun.” ifadelerini kullandı.


Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Mutlu Atasayan da konuşmasında, Atasayan’ın ülkesi için yaptığı önemli hizmetlerden söz etti.


Amcasının oğlu olan Merhum Atasayan’ı tüm hayatı boyunca örnek aldığını ifade eden Atasayan, “ O benim idolümdü. Yaşamı boyunca kendi kişiliğinden taviz vermeden, hep mert, dürüst, çalışkan ve devamlı ülkesi için çalışan biriydi” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık