Ana Sayfa Yurt Tatar: KKTC dünyanın en güzel yeri

Tatar: KKTC dünyanın en güzel yeri

Maliye Bakanı Tatar, KKTC’nin bütün sıkıntılara rağmen dünyanın en güzel yerlerinden biri olduğunu belirterek, yaşam koşullarından övgüyle söz etti:

Giriş Tarihi: 22 Kasım 2012 Perşembe 08:31
Tatar: KKTC dünyanın en güzel yeri

Maliye Bakanı Ersin Tatar, ülkenin sıkıntılar içinde olduğunu ancak moral ve motivasyonu bozmadan, ileriye dönük projelerle yoluna devam etmesi gerektiğini söyleyerek, önünün açılması için çaba harcadıklarını savundu.


Tatar, ülkedeki sıkıntıların en erken zamanda aşılmasını temenni ederek, KKTC’nin bütün sıkıntılara rağmen dünyanın en güzel yerlerinden biri olduğunu ve buradaki yaşam koşullarının dünyanın hiçbir yerinde bulunmadığını söyledi.


Tatar, Kıbrıs Türk İşadamları Derneği (İŞAD) Yönetim Kurulu üyelerini kabulünde, Ankara’ya gerçekleştirdiği günübirlik çalışma ziyaretine de değindi. Tatar öncelikle, Türkiye Cumhuriyeti’nin KKTC’ye güveninin ve desteğinin devam ettiğini belirtti.


Ersin Tatar, “Kendi içimizde alacağımız tedbirlerle, yapacağımız yasal düzenlemelerle bu ülkenin önü nasıl açılır, nasıl lokomotif sektörlerde ilerleme ve gelişme sağlanır, bunları tartışmamız gerekiyor” dedi.

 

Borçlanarak refah olmaz

 

Bir ülkedeki refahın o ülkedeki üretime bağlı olduğunu vurgulayan Maliye Bakanı Tatar, ülkede üretim az veya yetersiz ise, sürekli borçlanarak veya birilerinin verdiği paralarla bu refahı sürdürmenin mümkün olmadığını belirtti.


Hükümetin Anavatan Türkiye’nin de büyük desteğiyle ve bütçe bakımından imkanları ölçüsünde gerek turizm gerekse yüksek öğrenim sektörlerini geliştirmek için çeşitli çabalar içerisinde olduğunu da ifade eden Bakan Tatar, ülkede üretimi artırmanın herkesin görevi olduğunun altını çizdi.


İŞAD Başkanı Metin Şadi de Maliye Bakanı Ersin Tatar’a, kamu kurumlarının borçlandırılması konusundaki çalışmayı hazırlayıp yasalaştırılmasında aldığı inisiyatiften dolayı teşekkür etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık