Ana Sayfa Yurt Tatilciler, Kurban Bayramında Kıbrıs'a akın etti

Tatilciler, Kurban Bayramında Kıbrıs'a akın etti

Gezinomi Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yıldız, Kurban Bayramını fırsat bilen tatilcilerin, bu yıl en çok Kıbrısı, yurt dışında ise vizesiz seyahat edilebilen Dubrovniki tercih ettiğini söyledi .

Giriş Tarihi: 26 Ekim 2012 Cuma 18:29
Tatilciler, Kurban Bayramında Kıbrıs'a akın etti

Gezinomi Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yıldız,Kurban Bayramı'nı fırsat bilen tatilcilerin, bu yıl en çokKıbrıs'ı, yurt dışında ise vizesiz seyahat edilebilen Dubrovnik'i tercih ettiğini söyledi Gezinomi Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yıldız, Kurban Bayramı'nı fırsat bilen tatilcilerin, bu yı en çok Kıbrıs'ı tercih ettiğini söyledi.

 

Yıldız, yaptığı yazılı açıklamada, Kurban Bayramı'nda en çok Kıbrıs otellerinin ve Erol Evgin, Haluk Levent,Fatih Ürek gibi sanatçıların sahne aldığı termal tesislerin tercih edildiğini bildirdi. Bu yılın son deniz, kum, güneş tatilini değerlendirmek için bayramı fırsat bilen tatilcilerin, haftalar öncesinden rezervasyon yaptırdığına dikkati çeken Yıldız, "En çok Antalya ve çevresi tercih edildi. Yurt dışı seçenekleri arasında da vizesiz gidilebildiği için en çok ilgiyi Dubrovnik gördü" dedi.

 

-KIBRIS, ONLİNE VE ACENTALAR BAZINDA EN ÇOK TERCİH EDİLEN DESTİNASYON OLDU-

 

Yıldız, bu yıl Kurban Bayramı tatilinde Kıbrıs'ın, hem online mecrada hem de acentalarda bazında en çok talep edilen destinasyon olduğunu bildirdi. Geçen seneye oranla, bu yıl Kıbrıs destinasyonu için yoğun bir talep oluşmasının sebebini ise Yıldız, özel havayollarının daha fazla uçak kaldırması ve yeni açılan tesislerin artan talebe daha fazla cevap verebilmesi olarak açıkladı. Yıldız, Kıbrıs'ın rağbet görmesinde otellerde sahne alan Emel Sayın, Ferhat Göçer, Sibel Can, Nilüfer, Ajda Pekkan, Hüsnü Şenlendirici,Serdar Ortaç ve Funda Arar gibi ünlü isimlerin de etkisinin büyük olduğuna işaret etti.

 

-ÇOCUKLU AİLELER ANTALYA'YI TERCİH ETTİ-

 

Yurt içi turlardan Kapadokya, Likya ve Kuzey Ege kültür turlarına katılımın çok yoğun olduğunu belirtenÖzgür Yıldız, çocuklu ailelerin ise Antalya'da içinde uygun eğlence programı olan tesisleri tercih ettiğini kaydetti. Yıldız, "Çocuklar gün içinde çocuk havuzu, çocuk parkı, "mini club' gibi tesislerde hem eğlenirken hem de farklı kültürlerden arkadaş tanıma şansına sahip oluyor; akşamları da çocuklar için özel animasyon programlarında keyifli vakit geçirebiliyor. Hem çocuklar hem de ebeveynleri bu tesislerde keyifli zaman geçirebiliyor" dedi.

 

-BAYRAMIN YILDIZI VİZESİZ TURLAR-

 

Yıldız, bayramda yurt dışı turlarının da büyük ilgi gördüğünü, en çok ilgiyi vizesiz Dubrovnik turunun gördüğünü açıkladı. Dubrovnik'i Berlin, Prag ve Viyana turların takip ettiğini bildiren Yıldız, "Seyahatlerini önceden planlamaya fırsat bulamayanlar, son dakikada otel rezervasyonu yapıp vize masrafı olmadan internetten hızlıca biletlerini alabildikleri için, vizesiz ülkelere yöneliyor. Dubrovnik, vizesiz yurt dışı turlarında tatilcilerin ilk tercihi oldu" dedi. Diğer taraftan Hırvatistan turlarında da ciddi artış görüldüğüne dikkati çeken Yıldız, "Geçen yıla oranla, bu yıl Kurban Bayramı'nda Hırvatistan beş kat daha fazla arandı. Split, Üsküp, Tiran, Mostar, Saraybosna,Belgrad, Karadağ ve Kosova şehirlerini kapsayan kısa ve uzun Balkanlar turları da tatil severlerin bu sene en çok tercih ettikleri bölgelerden bir diğeri oldu" diye konuştu. Yıldız, Kuzey Afrika ve Ortadoğu'da devam etmekte olan kaos ortamının bu bölgelere olan talebi iyice azalttığını sözlerine ekledi.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık