Ana Sayfa Yurt TDP, ‘İktidar Manifestosu’nu kamuoyu ile paylaştı

TDP, ‘İktidar Manifestosu’nu kamuoyu ile paylaştı

“Seçime hazırız” mesajı verildi.

Giriş Tarihi: 22 Kasım 2012 Perşembe 08:21
TDP, ‘İktidar Manifestosu’nu kamuoyu ile paylaştı

Mehmet KARA

 

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP), ülkede yaşanan son durumu ve sorunları tespit eden, bu durumdan kurtaracak siyasi duruş ve amaçlarını ortaya koyan 68 maddelik ‘İktidar Manifestosu’nu dün akşam tarihi Bedesten’de kamuoyunun bilgisine sundu ve “seçime hazırız” mesajını verdi.


Açılış konuşmasını Erkut Yılmabaşar’ın yaptığı ‘İktidar Manifestosu, İktidara Hazırız, Zamanı Geldi’ adı verilen etkinlik müzik dinletisiyle başladı.


Genel Sekreter Cemal Özyiğit ve Genel Başkan Doç. Dr. Mehmet Çakıcı’nın yaptığı konuşmaların ardından 68 maddelik ‘İktidar Manifestosu’ okundu. Genel Başkan Mehmet Çakıcı ile birlikte ayağa kalkarak manifesto yemini eden TDP’liler halkı selamladı.


Son dönemlerde, tüm siyasi partilerin aynı olduğu yönünde yorum ve söylemlerin toplum içerisinde ve çeşitli platformlarda yer bulduğunu ve bu yolla toplum üzerinde bir nevi umutsuzluk ve çaresizlik ruh halinin hakim kılınmaya çalışıldığının belirtildiği manifestoda, TDP’nin sosyal devlete inanan, adalet, eşitlik, dayanışma, özgürlük ve barış ilkelerini benimsemiş, bir sosyal demokrat parti olarak, bu masala son verme zamanının geldiğine inanıldığı dile getirildi.


TDP’nin ‘İktidar Manifestosu’nun özetinde “Geçmişte yaşanan tecrübeler ne kadar kötü olursa olsun, bu tecrübe toplumu çaresizlik noktasına hapsetmemelidir. Hepsi aynıdır, hiçbiri bir şey yapamaz masalına son verme zamanı artık gelmiştir. TDP, sahip olduğu sosyal demokrat değerlerle, ülke sorunlarını çözebilecek inanç ve kararlılıktadır. Bu amaçla, ülkede geldiğimiz son durumu ve sorunları tespit eden ve bizi bu durumdan kurtaracak siyasi duruş ve amaçları ortaya koyan bu manifestoyu kaleme almıştır” denildi.


Kuzey Kıbrıs’taki ekonomik, sosyal, çevresel, kurumsal ve politik yapının giderek daha kötü bir noktaya geldiğine işaret edilen manifestoda, ekonomik sorunların yanında özellikle son 10 yıllık dönemde sosyal sorunlarda ciddi artış yaşandığına ve çevresel tahribatta ise tahammül edilemez bir noktaya ulaştığına vurgu yapıldı.


Manifestoda ayrıca, son 10 yıllık dönemde, ülkedeki demografik yapının da bozulduğuna işaret edilerek, kontrolsüz nüfus akışı yüzünden, bugün başbakanın dahi ülke nüfusunu bilemediği bir yapının meydana getirildiği ifade edildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık