Ana Sayfa Siyaset TDP manifestosu hafta içi açıklanacak

TDP manifestosu hafta içi açıklanacak

Özyiğit “Zamanı Geldi, Yeni Siyasete İhtiyaç Vardır” sloganlı TDP’nin yeni vizyonuna ilişkin manifestoyu, hafta içinde bir basın toplantısı ile açıklayacaklarını duyurdu.

Giriş Tarihi: 18 Kasım 2012 Pazar 18:32
TDP manifestosu hafta içi açıklanacak

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Manifestosu hafta içinde açıklanacak.

 

TDP Genel Sekreteri Cemal Özyiğit yaptığı açıklamada, “Zamanı Geldi, Yeni Siyasete İhtiyaç Vardır” sloganlı TDP’nin yeni vizyonuna ilişkin manifestoyu, hafta içinde bir basın toplantısı ile açıklayacaklarını duyurdu.

 

TDP Manifestosu’nun Kıbrıs Türk halkının geleceğine ışık tutacak nitelikte olacağını belirten Cemal Özyiğit, “TDP lafla değil, iradesini ve politikalarını icraatla ortaya koyacaktır. Sistem kirlendi, gelin birlikte temizleyelim” dedi.

 

"Son dönemlerde Kuzey Kıbrıs’taki ekonomik, sosyal, çevresel, kurumsal ve politik yapının giderek daha kötü bir noktaya geldiği; ekonomik sorunların yanında, sosyal sorunların ciddi artış gösterdiği; çevresel tahribatın ise tahammül edilemez bir noktaya ulaştığı" görüşünü dile getiren Özyiğit, ayrıca son 10 yıllık dönemde, demografik yapının daha da bozulduğunun ileri sürdü.

 

"Kontrolsüz nüfus akışı yüzünden, Başbakan’ın dahi nüfusu bilmediği bir yapı meydana geldiğini; kamusal eğitim ve sağlık hizmetlerinin ciddi bir gerileme içinde olduğunu; yargının, adalet dağıtamaz duruma geldiğini" iddia eden Özyiğit, yolsuzluklardan hesap sorulmayan, yapanın yanına kar kaldığı bir dönemden geçildiğini savundu.

 

Özyiğit açıklamaında, emek sömürüsünün önüne geçilmediği gibi, özellikle yabancı işgücü adı altında ciddi emek sömürüsü yapılmasına fırsat verildiğini; kadın ticareti yapılmasına sessiz kalındığı; özel sektörde çalışanların eskisinden daha mağdur hale geldiği; eşit işe eşit ücret ilkesinin de tamamen ayaklar altına alındığı iddialarına da yer verdi.

 

TDP Genel Sekreteri Cemal Özyiğit, Kıbrıs sorununun çözümünün sadece Kıbrıslı Türklerin elinde olmadığını, ancak yapısal veya dönemsel sorunları çözebilecek siyasi iradenin bulunabileceğini ifade etti.

 

TDP olarak sorunları en aza indirmeye, sistemi değiştirmeye talip olduklarını belirten Özyiğit, “TDP, sosyal demokrat bir parti olarak bu sorumluluğu ve görevi üstlenmeye hazırdır’ dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık