Ana Sayfa Gündem TDP’DE GENEL SEKRETER VE MYK BELİRLENDİ...

TDP’DE GENEL SEKRETER VE MYK BELİRLENDİ...

:Toplumcu Demokrasi Partisi’nde Genel Sekreterliğe oy birliğiyle Halil Hızal getirildi.

Giriş Tarihi: 12 Aralık 2018 Çarşamba 08:42
TDP’DE GENEL SEKRETER VE MYK BELİRLENDİ...

TDP’den yapılan açıklamaya göre, Genel Başkan Cemal Özyiğit başkanlığında toplanan TDP Parti Meclisi, Merkez Yönetim Kurulu, Genel Sekreter, 9 MYK üyeleri ile Toplumcu Demokrasi Partisi Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komitesi (TDP TOCEK) Başkanı’nı belirledi.
TDP Genel Sekreterliğine oybirliği ile Dr. Halil Hızal, TDP Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komitesi Başkanlığına ise Nalan Ersümer getirildi. 
9 kişilik MYK ise şu isimlerden oluştu: 
“Yeşim Dede, Ercan Hoşkara, Safiye Özaltıner, Mehmet Harmancı, Deniz Birinci, Evrim Benzetsel, Barış Erkmen, Yasemin Çobanoğlu, Serkan Bülbülcü”. 

TDP Genel Başkanı ve Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit toplantıda yaptığı konuşmada, “TDP çok daha güçlü bir şekilde yoluna devam edecektir" dedi.
İleriki süreçte herkesi çok daha zor görevlerin beklediğine dikkat çeken Özyiğit, bir yandan koalisyon hükümeti olarak toplumun yapısal sorunlarının çözümü yönünde uğraş verirken, diğer yandan TDP olarak adil ve kalıcı federal bir çözüm için her platformda mücadelelerini kararlılıkla sürdüreceklerini kaydetti. TDP Genel Sekreteri Halil Hızal da kendisine verdiği güven ve destek için Parti Meclisi üyelerine teşekkür etti. 
Ülkenin, bölgenin ve dünyanın yaşadığı sürecin farkında olduğunu belirten Hızal, özgürlük, barış, demokrasi ve adalet için çalışmaya devam edeceklerini kaydetti. 
Koydukları hedeflere ulaşmak adına partinin yeni oluşan tüm kurulları ile bir bütün olarak çok çalışması gerektiğinin bilincinde olduklarını ifade eden Hızal, katılımcılık, şeffaflık ve hesap verebilirliğin en önemli ilkeleri olacağını belirtti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık