Ana Sayfa Yurt Tedavisi devam ediyor

Tedavisi devam ediyor

Kıskançlık nedeniyle oğlunun annesini kolundan vuran İbrahim Ahmet Eşmene, iyileşmesinin ardından cezaevine gönderilecek.

Giriş Tarihi: 7 Aralık 2012 Cuma 08:48
Tedavisi devam ediyor

Ahmet İLKTAÇ


Gazimağusa’da oğlunun 31 yaşındaki annesi Bahar Pınar Madak’ı kolundan vuran 65 yaşındaki İbrahim Ahmet Eşmene, 11 gün süren tutukluluğunun ardından dün Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde kurulan mahkemenin ardından teminata bağlandı.


Zanlı Eşmene, yargılanmasında hazır olmasını sağlamak maksadı ile hükümsüz tutuklu olarak yargılanmaya başlayıncaya değin 2 ayı geçmemek şartı ile merkezi cezaevine gönderilmesi doğrultusunda karar verildi.


Sağlık durumu henüz iyi olmayan Gazimağusa Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Servisi’nde müşahede altında tutulan Eşmene’nin sağlığına kavuşmasının ardından cezaevine gönderileceği öğrenildi.


Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Banu Soyer huzurunda görüşülen teminat duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Çaltılı, Gazimağusa Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde vardiya sorumlusu olarak görev yapan polis çavuşu, Hakan Üzüm’ü tanık olarak dinletti.


Tanık çavuş Hakan Üzüm, İskele sakini İbrahim Ahmet Eşmene’nin, 24 Kasım 2012’de saat 21.15’te, Tunalı Hilmi Sokak adresinde yaşayan ve nikâhsız olarak birlikte yaşadığı Bahar Pınar Madak’ın evine gittiğini anımsatarak, tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurduğu 9 mm çapındaki Beratta marka tabancayla Madak’a ateş ettiğini anlattı.


Zanlının Bahar Pınar Madak’ı sağ kolundan yaralayıp olay yerinden kaçtığını anımsatan Hakan Üzüm, zanlının kısa bir süre sonra ZLP 307 plakalı araçla birlikte tasarrufundaki silahla Aslanköy kavşağında tespit edilerek tutuklandığını bildirdi.


Polis çavuşu, zanlı aleyhine yürüttükleri “taammüden adam öldürmeye teşebbüs”, “yaralama”, “vahim zarar”, “kanunsuz patlayıcı madde tasarrufu” ve “kanunsuz patlayıcı madde ve tabanca taşıma” suçları hakkında yürüttükleri soruşturmanın sona erdiğini bildirdi.


Zanlının daha öncede yasal olmayan yollardan giriş çıkış yaptığına dikkat çeken tahkikat sorumlusu, mahkemeden zanlının davalarında hazır bulunmasını sağlamak için hükümsüz tutuklu olarak yargılanmaya başlayıncaya kadar 3 ayı geçmemek kaydı ile hükümsüz tutuklu olarak merkezi cezaevine gönderilmesini talep etti.


Yargıç, Banu Soyer zanlının 2 ayı geçmemek şartı ile hükümsüz tutuklu olarak merkezi cezaevine gönderilmesini emretti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık