Ana Sayfa Tek derdi tutuklu arkadaşları

Tek derdi tutuklu arkadaşları

23 Nisan Özel Oturumunda parlementoda konuaşan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, sözü istediği yere öyle bir getirdi ki...

Giriş Tarihi: 23 Nisan 2013 Salı 16:38
Tek derdi tutuklu arkadaşları

TBMM 23 Nisan ÖZel Oturumunda konuşma yapan Ana Muhalefet Lideri Devlet Bahçeli, Mustafa Kemal Atatürk'ün 93 yıl önce yaptığı konuşmasının bir bölümünden alıntı yaparak "23 Nisan 1920 günü Mustafa Kemal Paşa TBMM'de kürsiye çıkar ve bir konuşma yapar. Asli görevi olan TBMM'yi bize anlatır mecliste yoğunlaşan milli iradenin doğrudan doğruya vatanın mukadderatına el koyması temel ilkedir" sözlerini hatılattı ve TBMM omuzlarında taşıdığı kutsallığın bu sözler olduğunu söyledi.

MİLLETİN KADERİNE EL KOYMUŞ TEK MECLİS

Milletin kaderine en küçüt ayrıntısına kadar el koymuş başka bir meclis yoktur açıklaması yapan Kılıçdaroğlu; "TBMM, istiklal ateşinden doğuyor, var olan sistemi baştan sona değiştirmiş her alanda çalışarak tam başarılı olmuş bir kurumdur. Çünkü onlar kuvayi milliyeydi. Var olma ile yok olma mücadelesini taçlandırmış bu meclis gazi meclisidir,  bu meclis kurucu meclisdir, bu meclisin şanı büyüktür" dedi.MECLİSİN SINIRLARINI AŞMAYA KİMSENİN HAKKI YOK

Anadolu ve Rumeli Müdafa-i Hukuk Cemiyetini çok iyi bilmenin runluluğuna dikkat çeken Kılıçdaoğlu, meclisinin kendi hukuk sınırını aşmaya kimsenin hakkı oladığını söyledi. yoktur.

SÖZÜ TUTUKLU ARKADAŞLARINA GETİRDİ

Herkesi bir kez daha elini vicdanına koyarak, gözünün önüne o asil kahramanları getirerek düşünmesini istiyen Kılıçdaroğlu, tutuklu bulunan milletvekili arkadaşlarına sözü getirerek "arkadaşlarımızın hapiste geçirdiği kaçıncı 23 Nisan bu? ve 8 üyesi gayrimeşru olarak ve hukuk dışına çıkılarak hapse atılmış bir Meclis'in itibarı doğal olarak kaybolmaz mı?'' soruları ile konuşmasını tamamladı.


.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık