Ana Sayfa Yurt Tel-Sen başkanı Soysan, alacaklarımız 18 milyon TL dedi

Tel-Sen başkanı Soysan, alacaklarımız 18 milyon TL dedi

El-Sen’den sonra Tel-Sen Başkanı Soysan da telefon alacaklarının 18 milyon TL olduğunu açıkladı.

Giriş Tarihi: 10 Aralık 2012 Pazartesi 09:38
Tel-Sen başkanı Soysan, alacaklarımız 18 milyon TL dedi

Ergül ERNUR

 

Telekomünikasyon Dairesi Çalışanları Sendikası (Tel-Sen) Başkanı Tamay Soysan, dairenin özelleştirme konusunun yeni imzalanan ekonomik programda tekrar yer almasına tepki gösterdi.


Soysan, dairenin yeniden yapılandırma sürecinde bulunduğunu anımsatarak hükümetin, AB müktesebatına uygun şekilde, teknolojik kullanımların geliştirilmesi, yaygınlaştırılması, yönetiminin uluslararası standartlara kavuşturulması hedefi olduğunu belirtti.


Soysan, dairenin özelleştirilmek istenmesiyle ilgili düşünceye karşı yaptıkları mücadelenin kısa süre önce olduğunu anımsatarak, Ulaştırma Bakanlığı ile varılan uzlaşıya işaret etti.


Varılan uzlaşının, Telekomünikasyon Dairesi’nin ortadan kaldırılmayacağı ve AB yatırımlarının (NGN sistemleri) devlet tarafından devralınıp, daireyle protokol imzalayarak, sistemlerin daire tarafından işletmesini sağlayacağı yönünde olduğunu belirten Soysan, yeni açıklanan ekonomik pakette, dairenin de işletme devrinin yapılabileceğinden söz edildiğini söyledi.


Soysan, çalışanların haklarıyla ilgili hassasiyetleri olduğunu belirterek, bakanlıkla varılan anlaşmaya uyulmaması ve başka yola sapılması halinde durumun değerlendirileceğini ifade etti.


Yönetim kurulu ve çalışanların vereceği karara bağlı olarak, özelleştirme yapılmak istenmesi halinde yasal haklarını sonuna kadar kullanılacaklarını belirten Soysan, “Mücadeleye devam edeceğiz, dayatılan taşıma paketleri de şiddetle reddediyoruz” dedi.18 milyon TL alacağı var, hiç borcu yok

 

Soysan, Telekomünikasyon Dairesi’nin 103 bin civarında abonesi, 438 de çalışanı olduğunu belirtti.


Dairenin, yaklaşık 2006 yılından beri devlet kurumlarından 9 milyon TL, özel ve tüzel kişilerden de 9 milyon TL olmak üzere toplam 18 milyon TL alacağı bulunduğunu ifade eden Soysan, dairenin aylık yaklaşık 4.5 milyon TL gelir elde ettiğini belirtti.


Soysan, kamunun borcunu yatırım olarak daireye ödemesi halinde, verilecek hizmetin mükemmele ulaşabileceğini söyleyen Soysan, dairenin hiçbir bankaya da borcu olmadığını ifade etti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık