Ana Sayfa Gündem Tel-Sen: "KKTCELL bizim altyapmızı kullansın"

Tel-Sen: "KKTCELL bizim altyapmızı kullansın"

Tel-Sen Yönetim Kurulu adına Tamay Soysan, yayımladıkları basın açıklaması ile Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı'na destek olunması çağrısında bulundu.

Giriş Tarihi: 1 Haziran 2015 Pazartesi 12:00
Tel-Sen:

Tel-Sen Yönetim Kurulu olarak KKTURKCELL’e fiber optik kablo hattı çekme izni verilmesinin yanlışlarını defalarca belirtmiş ve gerekli makamları gerek birebir ziyaret ederek gerekse de kamuoyu önünde uyardık uyarmaya da devam edeceğiz. Ancak hükümetin her ne hikmetse sanki KKTURKCELL’e imtiyaz tanıma zorunluluğu varmış gibi davranmasını oldukça manidar bulan sendikamız buna engel olmak için tüm yasal haklarını kullanarak buna müsaade etmeyecektir.

KKTURKCELL Dairenin Fiber Altyapısını Kullansın…

Defalarca belirttik bir kez daha belirtmekte fayda görüyoruz Bizim sorunumuz KKTURKCELL’e değil bizim sorunumuz KKTURKCELL’in Telekomünikasyon Dairesinin verdiği hizmetlere göz dikmesi ile ilgilidir. Bizim sorunumuz KKTURKCELL’in, Telekomünikasyon Dairesini ortadan kaldıracak taleplerde bulunması ile ilgilidir. Bizim sorunumuz haberleşmede tekelleşmenin önünü açacak uygulamaların hayata geçirilmeye çalışılması ile ilgilidir.

Sendikamız, dünyadaki en ileri teknolojilerin ülkemize taşınmasına karşı hiç değildir. Sektör içerisinde yer alan her operatör bunu yasaların kendisine tanıdığı haklar doğrultusunda yapabilmelidir.

KKTURKCELL iddia edildiği gibi fiber kablo döşeme amacını kendi baz istasyonlarını güçlendirme olarak gerçekleştirmek istiyorsa bu kadar büyük yatırıma para harcamasının bir anlamı yoktur. Büyük para harcamadan ve zaman kaybetmeden Dairemizin fiber altyapısını kullanarak bunu rahatlıkla yapabilir. Tabi niyet sadece buysa ancak bize göre niyet bu değil niyet iyi niyetli hiç değil. Niyet sadaece yasal olarak bir süre daha yalnızca Telekomünikasyon Dairesinin vermekte olduğu hizmet alanına girmek Dairenin güçlenmesinin ve kendini geliştirmesinin önünü tıkamak haberleşmede tekelleşmeye bir adım daha atmaktır.

KKTURKCELL Fiber Omurga Oluşturmayı Neden Şimdi İstiyor…

Telekomünikasyon Dairesinin vermiş olduğu hizmetlerle ilgili bir başkası tarafından ayni hizmetlerin ne zaman verilebileceği Elektronik Haberleşme Yasasında belirtilmiştir. Bu yasanın Meclis Alt Komitesi çalışmalarında, KKTURKCELL Genel Müdürü başta olmak üzere KKTURKCELL yetkilileri ile beraber bulunduk bu yasa o çalışmanın eseridir. Burada amaçlanan Telekomünikasyon Dairesinin geleceğini kurtarmak ve kendi ayakları üzerinde durmasını sağlamak, halka ucuz, kaliteli çağdaş hizmetin götürülmesinin önünü açmaktır.

Telekomünikasyon Dairesine uzun yıllar yatırım yapılmamıştır. Daire halka verdiği hizmette geri kalmıştır. Ancak bu yasanın hayata geçmesinden sonra yatırımlar kaçınılmaz olmuştur. Son dönemde az da olsa yatırımlar yapılmaya başlanmış ve daire hizmet kalitesini, dünyanın en ileri teknolojileri ile yarışacak çağdaş ve ucuz duruma çok kısa sürede çıkarma kabiliyeti kazanmaya başlamıştır. Dairenin kendini yenileme ve hizmet kalitesini artırma çalışmaları süratle devam etmektedir.Halkımız bundan en kısa sürede faydalanmaya başlayacaktır.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Desteklenmeli…

Dairenin gelirleri hazineye yatmakta ve hazinenin önceliklerine harcanmaktadır. Durumun böyle olması gelirlerin yatırıma dönüşmesine engeldir. Bu bağlamda Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı dairenin gelirlerinin bir kısmının yatırıma dönebilmesi için bir önerge hazırlamıştır. Sendikamızın da ilk adımda uygun gördüğü ve desteklediği bu önergenin hükümet tarafından da desteklenmesi gerekmeketedir. Telekomünikasyon Dairesinin ortadan kalkmasını hızlandırmak verdiği hizmetleri peşkeş çekmek değil de varlığını korumak halka verdiği hizmet kalitesini artırmaksa Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nın önergesine destek vermek kaçınılmazdır. Tel-Sen yasal haklarını da kullanarak destek vermeyerek köstek olamayanların karşısında dimdik durmaya devam edecektir.

 Yönetim Kurulu adına

Tamay Soysan

Başkan

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık