Ana Sayfa Gündem TELSİM, Kıbrıs'taki Turizm Acentelerini kızdırdı!

TELSİM, Kıbrıs'taki Turizm Acentelerini kızdırdı!

KITSAB üyesi 150 turizm acentesinin ortak sesi olarak basın açıklaması yapan Mouflon Travel Direktörü ve KITSAB Genel Sekreteri Faiz Camgöz ile FTC Tourism Direktörü ve KITSAB Girne Bölge Sorumlusu Andaç Özaydınlık, Telsim’in abonelerine SMS atarak duyurduğu indirimli uçak bileti satışını eleştirdi.

Giriş Tarihi: 1 Haziran 2015 Pazartesi 12:00
TELSİM, Kıbrıs'taki Turizm Acentelerini kızdırdı!

Camgöz ile Özaydınlık, Telsim’in Türkiye’den bir acente ile anlaşarak bu kampanyayı başlattığına vurgu yaparak, Kıbrıs’taki seyehat acentelerine darbe vurmaya yönelik bu uygulamaya son vermemesi halinde, Telsim hatlarını iptal edeceklerini ve konuyu mahkemeye taşıyacaklarını vurguladılar.

Açıklama şöyle:

“Telsim bir kampanya başlattı ve abonelerinin 10 TL indirim ile uçak bileti satın alabileceğini duyurdu. Telsim ile yaptığımız görüşmelerden anladığımız kadarıyla bu kampanyayı Kıbrıs’tan bir seyahat acentesi ile değil, Türkiye’den bir seyahat acentesi ile organize etti.

Telsim’in bu kampanya için Türkiye’deki bir şirketi seçmesi çok büyük bir ayıbıdır. Telsimin büyük bir ayıbı olmasının yanında yasal da değildir.

Kıbrıs’ta 150 tane seyahat acentesi mevcut iken ve bu indirimi tüm acentelerimiz verebilecekken ve de halihazırda verirken, çok büyük bir kampanya yapılıyormuş gibi Telsim’İn abonelerini Türkiye’deki bir şirkete yönlendirmesi bizi çok rencide etmiş, üzmüştür. Zorluklarla ayakta duran Kuzey Kıbrıs acentelerine bir balta da Telsim tarafından vurulmuştur.

Kendileriyle yaptığımız görüşmelerde, tüm acentelerimizin faydalanacağı şekilde bunu yapmalarını önerdik. Ancak bu sefer de Kıbrıs’tan tek bir şirket ile görüşmeyi tercih ettiler.

Bizim amacımız bu tarz kampanyalardan tüm seyahat acentelerimizin ve halkımızın faydalanmasıdır.

Dediğimiz gibi, 10 TL’lik indirim zaten tüm acentelerimizin yapabileceği ve yaptığı bir indirimdir. Sanki yapılmıyormuş da 10 TL indirim Telsim’in muhteşem bir hizmetiymiş gibi sunuluyor olması da gerçekten komedidir.

Diğer taraftan, Telsim’in bu kampanyaya Türkiye’deki şirket ile kampanyaya devam etmesi yasal da değildir. KKTC’deki yasalar çerçevesinde, Kıbrıs’ta bilet satma yetkisinin KITSAB’a kayıtlı bir seyahat acentesinde yapılabileceğini kendilerine ilettik. Bununla ilgili hukuksal süreç başlatacağımızı da kendilerine ilettik. Telsim yetkilileri konuyu hukukçuları ile görüştüğünü ve önlerinde yasal engel olmadığını iddia ettiler. Ancak ardından, Kıbrıs’tan bir seyahat acentesi ile çalışacaklarını bize bildirdiler.

Yani Telsim yine Kıbrıs’taki tüm abonelerini tek bir şirkete kanalize etme yolunu seçti. Ancak şu an hala Türkiye’den bir şirketle devam ediyorlar, yerel bir acente ile henüz yazılı bir anlaşma yapmadıklarını da biliyoruz.

Yapmış oldukları indirimin nasıl bir indirim olduğunu da yakın zamanda halkımıza açıklayacağız.

Yasal hakkımızı da sonuna kadar arayacağız. Eğer bu kampanyaya bir son vermezlerse, hergün Telsim’in önüne siyah çelenk bırakacağız ve tüm Telsim hatlarımızı kapatacağız.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık