Ana Sayfa Dünya Tezcan'dan renk tartışması

Tezcan'dan renk tartışması

Tepki çeken bu sözler CHP Parti Sözcüsü Bülent Tezcan'a soruldu. Tezcan, 'Renklerle ilgili kim ne sıkıntı yaşamış bilemem ama Orta Asya'dan bu yana renkler konusunda insanlarımız duyarlıdır. Renkleri insanlara bırakalım. Renkler üzerinden bir tartışma uygun olmaz' dedi.

Giriş Tarihi: 15 Kasım 2017 Çarşamba 16:11
Tezcan'dan renk tartışması
CHP'li Tezcan: Renkleri insanlara bırakalım

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ın, "Kırmızı, sarı, yeşil renkleri bağımsızlığın simgesidir" ifadesi Parti Sözcüsü Bülent Tezcan'a soruldu. Tezcan, "Renkleri insanlara bırakalım. Renkler üzerinden bir tartışma uygun olmaz." dedi.

 

TBMM Genel Kurulu'nda gündem dışı konuşmaların yapıldığı sırada Tahir Elçi'nin cenaze töreninde çekilen fotoğraf tartışma konusu olmuştu. Cenaze töreninde çekilen ve kendisiyle bilikte CHP'li Mahmut Tanalı'ın da olduğu fotoğrafı gösteren CHP'li Sezgin Tanrıkulu, 'Bu fotoğraf terörsit cenazesinde çekildi' diye servis ediliyor.' demişti. 

Bu sözler ardından söz alan Mahmut Tanal da  'O fotoğrafta rahmetli Tahir Elçi'nin cenazesinin üzerinde görülen bayrak Diyarbakır Barosu'nun flamasıdır. Diyarbakır Baraso flamasının renkleri kırmızı, sarı ve yeşil trafik işaretlerinde de vardır. Kırmızı, sarı ve yeşil; özgürlüğün, bağımsızlığın simgesidir.' ifadelerini kullanmıştı. 
 
Tepki çeken bu sözler CHP Parti Sözcüsü Bülent Tezcan'a soruldu. Tezcan, 'Renklerle ilgili kim ne sıkıntı yaşamış bilemem ama Orta Asya'dan bu yana renkler konusunda insanlarımız duyarlıdır. Renkleri insanlara bırakalım. Renkler üzerinden bir tartışma uygun olmaz' dedi. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

“ABD BENİ ÖLDÜRÜP HÜKÜMETİMİ DÜŞÜRMEK İSTİYOR”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık