Ana Sayfa Dünya Tezgahların yeni kralı

Tezgahların yeni kralı

Palamut satışlarında sezonun en verimli dönemini yaşayan balık tezgahlarında, lüfer bolluğu yaşanıyor.

Giriş Tarihi: 3 Kasım 2012 Cumartesi 16:36
Tezgahların yeni kralı

İzmit'te balıkçılık yapan Kemal Bineklioğlu, yaptığı açıklamada, güzel ve bereketli bir palamut sezonu geçirdiklerini belirterek, palamut sezonunun kapanmasıyla birlikte lüfer akınının başladığını ifade etti. Bineklioğlu, lüfer ve çinekop fiyatlarının bayramdan önce 30 - 35 lira arasında olduğunu, şu an ise bu fiyatların 12 liraya kadar indiğini kaydetti. Bayramdan sonra lüfer akınının başladığını dile getiren Bineklioğlu, çinekop, tekir gibi diğer balık çeşitlerinde de artış görüldüğünü bildirdi.

 

Bineklioğlu, palamutun azalması nedeniyle fiyatının yükselmeye başladığını belirterek, ''Palamut, sezonu yavaş yavaş kapatıyor. Zaten lüfer ve çinekop girdiği zaman bu tür balıklar da çekilir. Şu anda mezgit, tekir, hamsi, istavrit, çipura, levrek, uskumru, barbun, kalkan gibi bütün balık çeşitlerimiz tezgahımızda mevcuttur'' şeklinde konuştu. Balık fiyatlarının ucuz olduğunu anlatan Bineklioğlu, çinekopun 10, istavrit ve hamsinin 5, lüferin de 12 liradan satıldığını dile getirerek, ''İnsanlar balığı bol bulduğu zaman dolabına koymaktan korkmasınlar. Bunu bir ay, 1,5 ay saklama imkanları var.

 

Derin dondurucularda eksi 16 dereceye kadar 1 yıl dahi bu balıkları saklama imkanı var'' ifadesini kullandı. Balık tezgahlarının önünü dolduran vatandaşlar da balık bolluğundan memnun olduklarını dile getirdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık