Ana Sayfa Yurt THY Rum meyve suları hakkında açıklama yaptı

THY Rum meyve suları hakkında açıklama yaptı

Türk Hava Yolları (THY), geçtiğimiz günlerde yerel bir gazetede yayınlanan haber ile ilgili YENİDÜZEN’e yazılı bir açıklama göndererek “haksız suçlamalar” yapıldığını belirtti.

Giriş Tarihi: 29 Kasım 2012 Perşembe 18:18
THY Rum meyve suları hakkında açıklama yaptı

Geçtiğimiz gün yayınlanan haberde, İstanbul-Hong Kong seferini yapan THY uçağında bulunan yolculara, Güney Kıbrıs’ta üretilen “Fontana” isimli meyve sularının dağıtıldığını, yolcuların ise bu duruma tepki gösterdiği yazılmıştı.

 

THY Genel Müdürlüğü, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “söz konusu ürünün temini hususunda, ilgili yazıda adı geçen firma ile herhangi bir anlaşmamız bulunmamaktadır. Uçaklarımızda servis edildiği iddia edilen ürün her türlü ihtimale karşın yeniden araştırılmaktadır. Bununla beraber, akla ilk gelen olası ihtimal ise, yurtdışındaki ikram firmalarından ihtiyaç halinde kabin ekiplerimizin talebi ile ancak sınırlı adetlerle temin edilen bir ürün olarak söz konusu sefere yüklenmiş olmasıdır” denildi.

 

THY, uçaklarda ikram edilen malların Türkiye çıkışından temin edildiğini, Güney Kıbrıs’ta bulunan ve söz konusu meyve sularının üreticisi olan New Sevegep şirketi ile ikram mal ve hizmet alanında aralarında her hangi bir iş ilişkisinin bulunmadığını belirtirken, New Sevengep şirketinin İhracat Müdürü Dimitris Thoma, bir çok hava yolu şirketi ile iş ilişkilerinin bulunduğunu ancak THY ile doğrudan bir ilişkileri bulunmadığını belirtti. Thoma, söz konusu THY uçağının, dönüş yolculuğuna başlamadan evvel eksiklerini tamamlamak için anlaşmalı oldukları hava yolu şirketlerinden ürettikleri meyve sularını satın almış olabileceklerini ifade etti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık