Ana Sayfa Mizah Time dergisi yılın kişisi anketi

Time dergisi yılın kişisi anketi

Time dergisinin "2013 yılı şahsiyeti" oylamasının bitimine saatler kaldı. Ankette 1. sıranın Mısır Savunma Bakanı ve Genelkurmay Başkanı Aldülfettah Sisi'ye ait olması Amerika ve Avrupa'da rahatsızlığa neden oldu.

Giriş Tarihi: 5 Aralık 2013 Perşembe 11:13
Time dergisi yılın kişisi anketi

Time dergisi yılın adamı anketi 2013 sonuçları açıklanacak. Time dergisinin her yıl düzenli olarak yaptığı "yılın kişisi" anketinde bu yıl ilginç sonuçlar çıktı. Anketin bitimine saatler kala ortaya çıkan sonucun artık fazla değişmeyeceği belirtiliyor.

TİME DERGİSİ 2013 YILI KİŞİSİ KİM?

Mısır'ın seçilmiş ilk ve tek cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'yi darbe ile indiren Abdulfettah Sisi yüzde 25.5 ile birinci, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 20.8 ile ikinci, yıldızı parlayan genç pop şarkıcısı Amerikalı Miley Cyrus yüzde 16.8 ile üçüncü sırada bulunuyor. Başbakan Erdoğan ankette "Gezi protestolarını bastıran otoriter Başbakan... Gezi protestoları bastıran, sözünü sakınmaz Türkiye başbakanı. Protestoları bastırma biçimi, otoriter çizgisinin bir işareti" ifadeleriyle tanıtılıyor.EDWARD SNOWDEN VE MALALA YAUSAFZAI DE LİSTEDE

Anketin 4. sırası Senato Üyesi Wendy Davis'e, 5. sırası ABD Ulusal Güvenlik Ajansı'nın eski sistem analisti Edward Snowden'a, 6. sırası ise Pakistan’daki tüm özel okulları temsil eden bir organizasyonda kızların eğitim hakkını savunduğu için Taliban tarafından vurulan genç aktivist Malala Yausafzai'yi ait.

Oylamanın kazananı 6 Aralık'ta açıklanacak.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık