Ana Sayfa Gündem TKP-YG'DEN ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

TKP-YG'DEN ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

Davulcu, yaptığı yazılı açıklamada, asgari ücretin günün koşullarına uygun belirlenip, 1 Temmuz’dan itibaren yürürlüğe girmesini talep etti

Giriş Tarihi: 5 Temmuz 2018 Perşembe 14:16
TKP-YG'DEN ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

Toplumcu Kurtuluş Partisi Yeni Güçler  Genel Sekreteri Mehmet Davulcu, yeni asgari ücretin belirlenmesini istedi ve Çalışma Bakanlığını Asgari Ücret Saptama Komisyonunu toplantıya çağırmaya davet etti.
Davulcu, yaptığı yazılı açıklamada,  asgari ücretin günün koşullarına uygun  belirlenip, 1 Temmuz’dan itibaren yürürlüğe girmesini talep etti


Davulcu, Devlet Planlama Örgütü  verilerine göre Kuzey Kıbrıs'ta 6 aylık enflasyon’un  % 12.11 olduğunu, bu verilere göre maaş ve ücretli kesimlerin satın alma gücünün en az bu oranda gerilediğini, özellikle asgari ücretle yaşamını sürdürenler için durumun oldukça vahim olduğunu ifade etti.
Davulcu,  yürürlükte olan  net  2 bin 56 TL  asgari ücretin açlık sınırının altında olduğunu savunarak, “Asgari Ücretler Yasası bir yılda 3 defaya kadar asgari ücret belirlenmesine izin vermektedir. Ülkemizde yüksek enflasyon  yaşanmasına karşın, iş başındaki koalisyon hükümetinin asgari ücreti yeniden belirlemek için neyi beklediği merak konusudur” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

27 ŞUBAT’TA ARAÇLI EYLEM YAPILCAK!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık