Ana Sayfa Siyaset TOKİ'den olimpiyat hazırlığı

TOKİ'den olimpiyat hazırlığı

TOKİ Başkanı Karabel, 2020 Olimpiyatları'nın İstanbul?da yapılması durumunda Hükümet tarafından inşaatlarda kullanılmak üzere İdare'ye 20 milyar lira fon ayrıldığını söyledi.

Giriş Tarihi: 28 Haziran 2013 Cuma 12:58
TOKİ'den olimpiyat hazırlığı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ahmet Haluk Karabel,  AA muhabirine yaptığı açıklamada, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile TOKİ arasındaki protokoller kapsamında, İdare'nin çeşitli uygulamalarıyla spor tarihinin en büyük yatırımlarını gerçekleştirdiklerini belirtti.

İstanbul, Madrid ve Tokyo'nun 2020 Yaz Olimpiyatları'na aday üç şehir olduğuna işaret eden Karabel, 7 Eylül'de açıklanacak sonuca göre, 2020 Olimpiyatları'nın İstanbul?da düzenlenmesi kesinleşirse TOKİ, tüm olimpiyat oyunlarının tesisleri, köyleri, yerleşimleri ve başlıca müsabaka dışı tesislerinin yapımından sorumlu olacak. Buna Uluslararası Yayın Merkezi ve Ana Basın Merkezi de dahildir. Olimpiyat ve paralimpik inşaat programı ve finansmanı Hükümetimiz tarafından garanti edilmiş ve gerekli fon 20 milyar lira ayrılmıştır" diye konuştu.

Karabel, 28-31 Mayıs'ta St. Petersburg'da Sport Accord Konferans ve Fuarı gerçekleştirildiğini hatırlatarak, Türkiye'nin buraya ciddi bir hazırlıkla katıldığını ve gereken bilgilendirmelerin yapıldığını sözlerine ekledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık