Ana Sayfa Yurt Toplum çöktü

Toplum çöktü

Emekli Dernekleri Eşgüdüm Komitesi, Cumhurbaşkanı Eroğlu’ndan hükümeti uyarmasını istedi.

Giriş Tarihi: 13 Aralık 2012 Perşembe 07:59
Toplum çöktü

Emekli Dernekleri Eşgüdüm Komitesi’nden bir heyet Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nu ziyaret ederek, toplumun büyük bir kesiminin ekonomik yönden çöktüğünü ve bu noktaya gelinmesinde esas sorumlunun KKTC hükümeti olduğunu ileri sürdü. Komite bu konuda Eroğlu’nun hükümeti uyarmasını istedi.


Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu da, hükümet icraatlarına genellikle karışmamaya çalıştığını, ortaya konulan fikirlerin doğruluğunu ifade ettiği zaman da yanlış yorumlarla karşı karşıya kaldığını belirtti.


Eroğlu, hükümetin bazı olayları bir tarafa bırakarak halkın esenliği ve sorunlarının ortadan kaldırılması için çalışmasını bekleyeceğini de kaydetti.


Emekli Dernekleri Eşgüdüm komitesi adına hazırlanan metni Cumhurbaşkanı Eroğlu’na sunan ve okuyan Kıbrıs Türk Emekliler Derneği Genel Başkanı Mustafa Tolga, seçtikleri insanlarla gurur duymak istediklerini, ancak gelinen aşamada bunun mümkün olmadığını belirterek, yaşanan sıkıntıları dile getirdi, iktidarı silkinip kendilerine gelmeye çağırdı.


Emekli Mücahitler Derneği, G.K.K. Emekli Subaylar Derneği, KKTC Polis Emeklileri Derneği G.K.K. Emekli Astsubaylar Derneği, Kıbrıs Türk Emekliler Derneği, Vakıflar ve Din İşleri Emeklileri Derneği’nin bir araya gelerek oluşturduğu Emekli Eşgüdüm Komitesi adına hazırlanan ve Cumhurbaşkanı’na sunulan metinde mutlu bir azınlığın dışında toplumun büyük bir kesiminin ekonomik yönden çöktüğü, on binlerce insanın eline maaş geçmediği, maaş alanların da borç taksitlerine yatırım yaptıkları belirtildi.


Emeklilerin şikayetleri şöyle devam etti:


“İnsanlar parasız ve aç iken birileri çıkıp tozpembe tablolar çizerse, gelmiş geçmiş en başarısız hükümeti övgülerle göklere çıkarırsa bunu yapanlara güven duyulması mümkün olunabilir mi?”

 

Eroğlu: Umarım hükümet gereken tedbirleri alır


Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu da konuşmasında, Emekli Eşgüdüm Komitesi’nin yazısında kamuoyuna duyurduklarını hükümetin de dikkate alıp gereken tedbirleri alması temennisinde bulundu.


Hükümetin yeni yıla girerken bu ekonomik darboğazdan insanların çıkması için hükümetin alınması gereken tedbirleri almasını umut ettiğini söyleyen Eroğlu, hükümet icraatlarına genellikle karışmamaya çalıştığını, ortaya konulan fikirlerin doğruluğunu ifade ettiği zaman da yanlış yorumlarla karşı karşıya kaldığını belirtti.


Cumhurbaşkanı Eroğlu, Emekli Dernekleri Eşgüdüm Komitesi’nin söylediklerini bazen diğer sivil toplum örgütlerinin de ifade ettiğini belirtti ve önemli olanın hükümetin kendini toparlaması, var olan sorunları asgariye indirmenin yollarını araması ve birlik ve beraberlik içinde çalışılması olduğunu vurguladı.


Okunan yazılı metnin her şeyi tüm çıplaklığıyla ortaya koyduğunu kaydeden Eroğlu, bu metni Başbakan İrsen Küçük’e de ileteceğini söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık