Ana Sayfa Yurt Toplumsal varoluş hareketi BES'e destek verdi

Toplumsal varoluş hareketi BES'e destek verdi

Toplumsal Varoluş Hareketi Lefkoşa Türk Belediyesi’nde eylem yapan Belediye Emekçileri Sendikası (BES)’e “sonuna kadar destek” ve “eylem” kararı aldı. Toplumsal Varoluş Hareketi’ndeki parti ve örgütlerin temsilcileri, bugün saat 11:00’de LTB önünde toplanacak ve BES’e destek belirtecek.

Giriş Tarihi: 6 Kasım 2012 Salı 12:50
Toplumsal varoluş hareketi BES'e destek verdi

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası’nda dün yapılan toplantıda, “hükümetin Lefkoşa’yı ve ülkeyi içine düşürdüğü durumun kabul edilemez olduğu” savunuldu.

 

Toplumsal Varoluş Hareketi adına yazılı açıklama yapan Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) Başkanı Tahir Gökçebel, “Kıbrıs Türk toplumunun kendi yurdunda kendi kendinin efendisi olmasının şart olduğunu ve bunun için mücadelenin yükseltileceğini aynı zamanda Lefkoşa’da biriken çöplerin sorumlusunun Belediye çalışanları olmadığını, BES’in haklı eylemine sonuna kadar destek verileceğini kararlaştırmıştır” dedi.


Gökçebel, BES’e destek belirtilmesinin yanında eylem kararlarının da tüm kamuoyu ile paylaşacağını belirterek, açıklamasını “Toplumsal Varoluş Hareketi ‘yok oluşa dur’ demek için tüm kesimleri ve halkımızı ortak mücadeleye çağırmaktadır” diye bitirdi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık