Ana Sayfa Dünya Toplumu germekten vaz geçin !

Toplumu germekten vaz geçin !

MDP olarak, son günlerde yargı üzerinde oluşturulmaya çalışılan baskıyı kınıyor, hangi kesimden gelirse gelsin, yargının bağımsızlığına gölge düşürmeyi planlayanları tasvip etmiyoruz.

Giriş Tarihi: 9 Şubat 2018 Cuma 17:29
Toplumu germekten vaz geçin !

MDP olarak, son günlerde yargı üzerinde oluşturulmaya çalışılan baskıyı kınıyor, hangi kesimden gelirse gelsin, yargının bağımsızlığına gölge düşürmeyi planlayanları tasvip etmiyoruz.

Genel Başkan Buray Büsküvütçü yazılı açıklama yaptı:

Bununla birlikte, Yargıç Tacan Reynar’a 24 saat polis koruması atanmasını da dikkate değer buluyoruz. Hukuğun üstünlüğünün ve yargının bağımsızlığının esas olduğu devletimizde, hakimimizin aldığı kararların Yüce Türk adaletini temsil ettiğini hatırlatmak istiyoruz.

Tacan bey özelinde tüm yargıçlarımızı sahipleniyor, kendilerine karşı yapılacak her türlü hakaret ve tehdidin karşısında olduğumuzu yineliyoruz. Ancak; Bir hukuk devleti olan KKTC’nin sosyal medya üzerinden idare edilmediği gerçeğinden hareketle, tamamen kontrol dışı söylemler üretilen bir platformda yazıldığı iddia edilen tehditvari mesajların neticesinde bu kararın alınmasının da provokatif söylem ve eylemlere neden olduğunu görüyoruz.

Kimin yazdığı ve ne yazdığı açıklanmayan, polisin de hiçbir işlem yapmadığı bu sözde tehditler ile gelinen durum, ortamın gerilmesini isteyenlerden başka kimsenin işine yaramadığı aşikardır. Yine bu doğrultuda, dün Barolar Birliğinin yapmış olduğu açıklamayı da talihsiz olarak değerlendiriyor, ortada bir hakaret var ise, hukuğun gereğini yerine getirip polise şikayetçi olmalarını bekliyoruz.

Adalet terazisinin iki kefeden oluştuğunu hatırlatırken, tüm bu olaylara sebep olan ve her geçen gün tahrik dozunu biraz daha artıran malum gazeteye henüz hiçbir yasal işlem başlatılmamasını kabul edilemez buluyoruz. Bu süreçte, gerek polis teşkilatımızın, gerekse yargımızın daha fazla yıpranmasının önüne geçilebilmesi adına, toplumsal infiale yol açan her türlü yayın ve söyleme aynı kararlılık ve yaptırım ile cevap verilmesi gerekliliğine bir kez daha dikkat çekmek istiyoruz. Büyük bedeller ödenerek kurulan KKTC’nin, geçirmekte olduğu bu toplumsal sınavın sağduyu ve hoşgörü ile sonuçlanmasını diler, tüm kesimlerden üstlerine düşen olgunluğu göstermelerini bekliyoruz.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

“ABD BENİ ÖLDÜRÜP HÜKÜMETİMİ DÜŞÜRMEK İSTİYOR”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık