Ana Sayfa Yurt Tüccar ailesi, arsalarını devlete hibe etti

Tüccar ailesi, arsalarını devlete hibe etti

Akdeniz köyünde yaşayan ve sağlık sorunlarından ötürü salı günü hayatını kaybeden 90 yaşındaki Hüseyin Tüccar, köy mezarlığı dışında duvara paralel araziye gömüldü.

Giriş Tarihi: 8 Aralık 2012 Cumartesi 12:31
Tüccar ailesi, arsalarını devlete hibe etti

Güren TİLKİ

 

Arazinin Tüccar ailesine ait olduğu, devlete hibe edilerek, mezarlığın genişletilmesinin sağlandığı öğrenildi. Tüccar ailesi, mezarlık duvarına açılacak bir kapıyla arsayı aile mezarlığı olarak kullanmayı amaçlıyor.

 

Yetkililerden gerekli izinlerin alındığı, arazinin devlete hibe edildiği ve aile mezarlığı olarak kullanılacağı öğrenildi. Tüccar’ın mezarlık dışına gömülmesine şaşıran köylüler, muhtarın Hüseyin Tüccar’ın mezarlığa gömülmesine izin vermediğini öne sürmüştü.

 

“İzinler alındı”

 

Akdeniz köyü muhtarı İbrahim Güren, üç günden beri Türkiye’de olduğunu, konuyu Lapta Belediye Başkanı Fuat Namsoy’dan öğrendiğini belirtti.


Tüccar’ın ailesinin gerekli izinleri aldığını, yetkililerin onayladığını söyleyen Güren, “Akdeniz Mezarlığı duvarının hemen yanında arazileri vardı. Ailesi bu alanı devlete hibe etti. Mezarlık duvarının yanından kapı açıp aile mezarlığı olarak kullanmak istiyorlar. Ailesi izin aldığı için Hüseyin Tüccar buraya gömüldü” dedi.“Aile mezarlığı olacak”

 


Hüseyin Tüccar’ın oğlu Tayfun Tüccar, aile mezarlığı oluşturmak istedikleri için, kendi tapulu arazilerini Lapta Belediyesi’ne hibe ettiklerini söyledi.

 

Tüccar, “Bütün ailemizin bir mezarlıkta olması düşüncesiyle hareket ettik. Lapta Belediyesi’ne bağlı olduğumuzdan durumu onlara bildirdik. Belediye talebimizi kabul etti. Bu şekilde mezarlığın büyümesini de sağladık” dedi.


Babası Hüseyin Tüccar’ın gömüldüğü alanın aile mezarlığı olarak kullanılacağını söyleyen Tayfun Tüccar, “Akdeniz Mezarlığı duvarından buraya bir kapı açılacak. Burası aile mezarlığı olarak kullanılacak” diye konuştu

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık