Ana Sayfa Gündem TURİST VİZESİYLE HIRSIZLIK!

TURİST VİZESİYLE HIRSIZLIK!

Abdülhamit Günsun aleyhindeki dava dün Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde karara bağlandı

Giriş Tarihi: 27 Eylül 2018 Perşembe 09:14
TURİST VİZESİYLE HIRSIZLIK!

Temmuz ayında 90 günlük turist vizesi ile giriş yaptıktan kısa bir süre sonra Lefkoşa’da üç ayrı yerden hırsızlık yapan Abdülhamit Günsun aleyhindeki dava dün Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde karara bağlandı.

Mahkeme başkanı Fadıl Aksun, Kıdemli Yargıç alev Ulunay Hüdaverdi ve Yargıç Temay Sağer’in oy birliği ile aldığı kararı Yargıç Temay Sağer açıkladı.
Yargıç Temay Sağer, sanık Abdülhamit Günsun’un Temmuz ayında ülkeye turist vizesi ile giriş yaptığını anımsattı. Temay Sağer, Günsun’un 23 Temmuz tarihinde Z.Ş’ye ait Apartman önünde park halindeki HT 999 plakalı kilitsiz durumundaki Mercedes Jeep marka aracın içerisinden adı edilene ait Samsung Galaxy S7 edge marka cep telefonunu çaldığını söyledi. Oy birliği ile alınan kararı okuyan Yargıç Temay Sağer, Abdülhamit Günsun’un daha önce ülkede işini kaybettiğini ve KKTC’den çıkış yaptıktan sonra, yeniden turist vizesi ile giriş yaptığına vurgu yaptı ve muhacaret yasasının artık işlevini yitirdiğine değindi. Kararda sanığın ülkede parklarda yatıp kalktığına vurgu yapan Sağer, Günsun’un elini yüzünü başkalarının bahçesine izinsiz olarak girip yıkadığını söyledi. Sağer, Günsun’u işlediği suçlardan 15 ay hapse mahkûm ettiklerini açıkladı. (STAR KIBRIS)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık