Ana Sayfa Dünya Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu 21 Şubat Dünya Rehberler Günü mesajı

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu 21 Şubat Dünya Rehberler Günü mesajı

ATAOĞLU: “TURİST MEMNUNİYETİ REHBERLERİN NİTELİĞİYLE DOĞRU ORANTILI” Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, “Turist memnuniyeti rehberlerin niteliğiyle doğru orantılıdır” dedi.

Giriş Tarihi: 21 Şubat 2018 Çarşamba 13:25
Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu 21 Şubat Dünya Rehberler Günü mesajı

ATAOĞLU: “TURİST MEMNUNİYETİ REHBERLERİN NİTELİĞİYLE DOĞRU ORANTILI”

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, “Turist memnuniyeti rehberlerin niteliğiyle doğru orantılıdır” dedi.

 

ATAOĞLU: “TURİST MEMNUNİYETİ REHBERLERİN NİTELİĞİYLE DOĞRU ORANTILI” Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, “Turist memnuniyeti rehberlerin niteliğiyle doğru orantılıdır” dedi.

21 Şubat Dünya Rehberler Günü dolayısıyla mesaj yayımlayan Ataoğlu, bir turizm ülkesi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde, turizmin öncü sektör olduğunun artık tüm çevrelerce kabul görmeye başladığını belirtti. 1977 yılında kurulan Kıbrıs Türk Rehberler Birliği’nin en eski ve köklü birliklerden olduğunu vurgulayan Ataoğlu,  turist rehberlerinin ülkenin sesi olduğunu kaydetti. Rehberlerin, ülkeye gelen turistlerin ilk intibası olduğunu, tatili süresince refakat edenlerin de rehberler olduğunu ifade eden Ataoğlu, ”Rehberlerimiz gözbebeklerimizdir. Turizm açısından büyük öneme sahip olan rehberlik hizmetlerinde bilgi, yabancı dil ve halkla ilişkiler hayati önem taşıyor. Bu anlamda rehberlerimizin eğitimine büyük önem veriyoruz” dedi Rehberlik sektöründeki sorunların işbirliğiyle en aza indirgenebileceğini kaydeden Ataoğlu, bu yıl dünya turizminde yaşanan gerilemelere rağmen iyiye giden KKTC turizminin daha iyi olması için çalıştıklarını ekledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

AY'A GÖNDERİLEN TOHUMLAR FİLİZLENDİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık