Ana Sayfa Dünya Türk askeri idlib'te kontrolleri sürdürüyor

Türk askeri idlib'te kontrolleri sürdürüyor

Türk askeri terör unsurlarını köşeye sıkıştıracak tüm stratejik noktalara yerleşiyor.idlib Türk Askerinin eline geçti.

Giriş Tarihi: 25 Ekim 2017 Çarşamba 10:11
Türk askeri idlib'te kontrolleri sürdürüyor
İdlib'te saha kontrolü tamamen Türk askerinin elinde Türkiye, İdlib çatışmasızlık bölgesini terörist unsurlardan temizlemek için başlattığı 'stratejik operasyonu' sürdürüyor. Türk askeri terör unsurlarını köşeye sıkıştıracak tüm stratejik noktalara yerleşiyor.   İdlib-Afrin sınır hattının sıfır noktasında bulunan ve iki ilin en stratejik noktası olan Cebel Berekat dağında askeri konuşlanmayı tamamlayan Türkiye İdlib'de bulunan Ebu Zuhur ve Taftanas Askeri havalimanlarını kontrol altına alarak, askeri uçakların güvenli uçuşunu sağlayacak.  

SAHA KONTROLÜ TAMAMEN TÜRK ASKERİNİN ELİNDE

Türkiye, İdlib-Afrin sınır hattının sıfır noktasında bulunan, Dar ta İzze'ye bağlı, hem İdlib'de hem de Afrin'de mücadele üstünlüğü sağlayacak kadar strateji önemdeki Cebel Berekat dağına askeri konuşlanmayı tamamladı. Böylece İdlib saha kontrolü tamamıyla Türk askerinin eline geçerken, Afrin'in de güney sınırına askeri kalkan örüldü.

 

TÜRKİYE'NİN GÜCÜNE GÜÇ KATACAK

Türkiye, yeni bir hamleyle Ebu Zuhur ve Taftanas Askeri havalimanlarına asker konuşlandırmak için çalışma başlattı. Buralarda sağlanacak askeri üstünlük ile askeri uçakların güvenli bir şekilde inip kalkması bölgede Türkiye'nin gücüne güç katacak.

Diğer yandan harekatın ikinci ve üçüncü adımı olan Afrin ile Menbiç operasyonlarında da bu stratejik noktalar büyük önem taşıyacak.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

ALMANYA’DA IRKÇILIK PROTESTO EDİLDİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık