Ana Sayfa Dünya Türk kadın şoföre trump'ın kızından övgü dolu sözler

Türk kadın şoföre trump'ın kızından övgü dolu sözler

Edirne’de yaşayan Arslantaş, Ivanka Trump’ı Edirne’ye davet ederek, kendisi ile tanışmayı ve aracı ile seyahat etmesini istediğini söyledi.

Giriş Tarihi: 23 Ağustos 2017 Çarşamba 20:52
Türk kadın şoföre trump'ın kızından övgü dolu sözler
Ivanka Trump'ın övgüyle bahsettiği kadın şoför konuştu

ABD Başkanı Donald Trump’ın kızı Ivanka Trump’un sosyal medya hesabından övgü dolu sözlerle hikayesini paylaştığı Türk kadın minibüs şoförü Pelis Aslantaş (43) konuştu. Edirne’de yaşayan Arslantaş, Ivanka Trump’ı Edirne’ye davet ederek, kendisi ile tanışmayı ve aracı ile seyahat etmesini istediğini söyledi.

Ivanka Trump'ın övgüyle bahsettiği kadın şoför konuştu   Foto Galeri için tıklayın

10 yaşında babasının arazi aracında annesinin eğitimiyle şoförlüğe adım attığını dile getiren aslen Osmaniyeli evli ve bir çocuk annesi olan Pelin Aslantaş, eşinin tayini nedeniyle 3 yıldır Edirne'de yaşadıklarını söyledi.

Yaklaşık iki buçuk yıldır EdirneToplu Ulaşım Sisteminde (ETUS) minibüs şoförlüğü yapan Pelin Aslantaş, ABD Başkanı Trump'ın kızı Ivanka'nın Twitterhesabından kendisi ile ilgili paylaşımından dolayı büyük mutluluk ve gurur yaşadığını belirtti.'Benim aracımla bir kez seyahat etmesini istiyorum'

Aslantaş, Trump'ın kızını Edirne'ye davet ederek, kendisi ile tanışmayı çok istediğini belirterek, 'Gelirse tanışmak istiyorum ve bir kez benim aracımla seyahat etmesini istiyorum' dedi.

ETUS minibüs şoförü Pelin Aslantaş, 'Tabi ki çok mutlu oldum, gururlandım. Sayfasında beni paylaşmış. Çok mutlu oldum. Ayrıca çok teşekkür ediyorum. Özellikle benim aracımda gelip benimle seyahat etmesini istiyorum. Tanışmak istiyorum, davet ediyorum' diye konuştu.'Amerika'ya gidebilir, yol artık açıldı'

ETUS Başkanı Hakan Giyik de yaklaşık iki buçuk yıldır kooperatifleri bünyesinde görev yapan Pelin Aslantaş'a başarılı çalışmalarından dolayı bir kez daha teşekkür ettiklerini dile getirerek, 'Ivanka hanımın paylaşımından sonra kendisinden bir teklif gelebilir. Belli olmaz, bilmiyoruz. Amerika'ya gitme ihtimali var, tabi yol açıldı artık' diyerek, Pelin Aslantaş ile esprili bir diyalog yaşadı.

Ivanka Trump    @IvankaTrump

Check out Pelin's story as the first female bus driver in Edirne, Turkey from @UN_Women "From where I stand" series. http://www.unwomen.org/en/news/stories/2016/3/from-where-i-stand-pelin-aslantas 

22:30 - 22 Ağu 2017 Photo published for From where I stand Pelin Aslantas From where I stand Pelin Aslantas

Pelin Aslantaş, 43, is the only female bus driver in the city of Edirne, in north-western Turkey.

unwomen.org
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık