Ana Sayfa Teknoloji Türk yıldızları AIRPOWER13'te büyüledi

Türk yıldızları AIRPOWER13'te büyüledi

20 ülkeden 200 uçağın katıldığı geleneksel hava etkinliği AİRPOWER13'ün ilk gününde Türk yıldızları piste çıktı.

Giriş Tarihi: 29 Haziran 2013 Cumartesi 11:23
Türk yıldızları AIRPOWER13'te büyüledi

Avusturya Hava Kuvvetlerinin organize ettiği geleneksel AIRPOWER13 hava etkinliğine katılan "Türk Yıldızları"nın yaptığı hava akrobasi gösterisini aralarında çok sayıda Türk'ün de bulunduğu yaklaşık 300 bin kişi büyük ilgi ve heyecanla izledi.

Avusturya'nın Zeltweg kasabasında iki yılda bir düzenlenen AIRPOWER13 hava gösterisine bu yıl aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 20 ülkeden 200 uçak katıldı. Etkinliğin ilk günü finalinde 6 NF-5 Süpersonic savaş uçağıyla havalanan Türk Yıldızları'nın en tehlikeli hareketleri bile büyük bir ustalıkla icra etmesi izleyicileri etkiledi. Gösteri sırasında aksi istikametlerden gelen iki uçağın, kafa kafaya çarpışmalarına ramak kala altlı üstlü yollarına devam etmesini izleyiciler çığlık ve alkışlarla karşıladı.

Ekipteki uçaklardan ikisinin bir süre altı-üstlü ve sırtüstü uçmaları da aynı şekilde izleyeciler tarafından ilgi ve heyecanla izlendi. Türk Hava Kuvvetleri akrobasi timi olarak faaliyet gösteren Türk Yıldızları AIRPOWER13 etkinliğinde yarın da aynı şekilde finalde piste çıkarak ikinci gösterisini yapacak.

Türk Yıldızları ekibi bugünkü ilk gösterisini tamamlayıp inişe geçtiğinde ekibin enformasyon subayı yayın odasından "Yıldızların Altında" adlı eseri çaldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık