Ana Sayfa Turkcell ve Microsoft'tan eğitimde işbirliği

Turkcell ve Microsoft'tan eğitimde işbirliği

Turkcell ve Microsoft, "Turkcell Akıllı Eğitim Platformu" üzerinde eğitimin dijitalleşmesine katkı sağlayacak bir işbirliği gerçekleştirdi. Bu sayede platformda yer alan akıllı tahta, öğretmen ve öğrenci tabletlerinde Microsoft işletim sistemi kullanılabilecek.

Giriş Tarihi: 23 Aralık 2014 Salı 22:11
Turkcell ve Microsoft'tan eğitimde işbirliği

Turkcell açıklamasına göre, Turkcell ve Microsoft, Turkcell'in eğitimde teknolojinin etkin kullanılarak daha başarılı öğrenciler yetiştirilmesi amacıyla hayata geçirdiği "Akıllı Eğitim Platformu"nda işbirliğine gitti. Eğitim kurumlarının dijitalleşmelerine katkı sağlayacak platformda, bundan böyle Microsoft işletim sistemi yer alacak.

İki kurum arasındaki bu stratejik işbirliğiyle, öğretmenler Microsoft Educator Network'e üye olabilecek. Teknoloji ile eğitim, 21. yüzyıl eğitim modelleri, dijital okuryazarlık, sınıflarda Windows 8 kullanımı gibi birçok pedagojik ve teknolojik eğitimden ücretsiz yararlanabilecek. Platform ayrıca tüm Microsoft eğitim tabletlerinin içerisine entegre edilerek öğretmen ve öğrencilerin kullanımına sunulacak.

Turkcell ve Microsoft bu işbirliğinin yanı sıra eğitimde teknolojinin kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla bir de inisiyatif başlattı. Yeni eğitim teknolojileri ve trendlerinin anlatıldığı "Eğitimde Teknoloji Kullanımı" başlıklı toplantıların ilki İstanbul'da yapıldı. Toplantıda eğitim sektörünün temsilcileri ve eğiticileri, mobil nesillerin eğitiminin dijital teknolojiler kullanılarak nasıl güçlendirileceği konusunda bilgiler alarak, fikir alışverişinde bulundu.

Açıklamaya göre, sınıf içine kurulan akıllı tahta üzerinden öğrencilerin tablet cihazlarla dersi takip etmesine olanak sağlayan Turkcell Akıllı Eğitim Platformu, eğitim kurumlarının dijital dönüşümlerini kolayca yapabilmelerine fırsat sağlıyor. Platformla interaktif bir eğitim sağlanırken, öğretmen ve öğrencilerin okulda, evde diledikleri her yerde 3G ile hızlı, güvenli ve kesintisiz internetle bilgiye her yerden ulaşmalarına imkan tanıyor.

Eğitimde teknolojiyi daha etkin kullanmaları için hayata geçirilen Microsoft Educator Network ile de eğitimciler profesyonel anlamda kendilerini geliştirebilecekleri eğitimleri online olarak alabiliyor. Ağ sayesinde eğiticiler oyunlarla öğrenme stratejileriyle ilgili bilgilere de kolayca ulaşabilecek.

Forumu kullanan eğiticiler ise kendi arasında ya da dünya üzerindeki meslektaşlarıyla istedikleri konuyu da tartışma imkanı buluyor. Ayrıca öğretmenler, Office Mix, OneNote, Office 365 gibi Microsoft programlarından da faydalanabilecek.

Turkcell Akıllı Eğitim Platformu'yla ilgili ayrıntılı bilgilere www.turkcell.com.tr/kurumsal/kurumsal-cozumler adresinden ulaşılabilir.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık