Ana Sayfa Dünya Türkiye'deki KFC ve Pizza Hut'lar satıldı

Türkiye'deki KFC ve Pizza Hut'lar satıldı

Yum! Restaurants International, Türkiye’deki KFC ve Pizza Hut’ı franchise iş ortağı Süzer Grubu’ndan satın aldı. Süzer Grubu her iki markayı 1988 yılından bu yana Turkent çatısı altında işletiyordu.

Giriş Tarihi: 22 Nisan 2013 Pazartesi 21:36
Türkiye'deki KFC ve Pizza Hut'lar satıldı

Türkiye’de 65 adet KFC, 41 adet de Pizza Hut restoranı bulunuyor.

 

Yum! Restaurants International CEO’su Micky Pant, Türkiye'nin hızla büyüyen ve gelişen bir pazar olduğunu belirterek, "Yum! bu satın almayla birlikte Türkiye'ye olan güvenini ve bu pazara verdiği önemi ortaya koyuyor. Aynı zamanda bu satın alma, yüksek büyüme hızına ve yüksek getiriye sahip işletmelerdeki mülkiyet payımızı artırmaya yönelik stratejimizi daha da ileri götürüyor" dedi.

 

Pant, geçtiğimiz dört yıl boyunca Kanada’da markaların Genel Müdürlüğünü yürüten Sabir Sami'nin satın almanın ardından Türkiye’deki KFC ve Pizza Hut’ın Ülke Genel Müdürlüğüne atandığını belirtti.

 

KFC ve Pizza Hut Ülke Genel Müdürü Sabir Sami de KFC Türkiye ve Pizza Hut Türkiye’nin bugün ulaştığı başarılı noktayı Yum! Brands çatısı altında bir diğer boyuta taşıyacaklarını kaydetti.

 

Yum! Brands Inc., 125’in üzerinde ülkede faaliyet gösteren 39 bini aşkın sistem restoranı ile dünyanın en büyük restoran firması konumunda bulunuyor. Firmanın restoran markaları olan KFC, Pizza Hut ve Taco Bell tavuk, pizza ve Meksika yemeği kategorilerinde dünyada lider konumda yer alıyor.

 

Hürriyet

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık