Ana Sayfa Yurt Türkiye’nin yükselişi Kıbrıs Türkü’ne güç vermektedir

Türkiye’nin yükselişi Kıbrıs Türkü’ne güç vermektedir

“Anavatan Türkiye’nin bu yükselişi Kıbrıs Türkü’ne büyük güç vermektedir. Anavatanın yakalamış olduğu bu başarının izinden giderek kurmuş olduğumuz Cumhuriyetimizi koruyarak, bizlere kazandırdığı değerleri yüceltmek en birincil görevimizdir"

Giriş Tarihi: 28 Ekim 2012 Pazar 15:03
Türkiye’nin yükselişi Kıbrıs Türkü’ne güç vermektedir

Başbakan İrsen Küçük, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle mesaj yayımladı.

 

Küçük mesajında, Kıbrıs Türk halkının Cumhuriyet’in temel değerlerine, birlik ve bütünlüğüne,  demokrasisine sahip çıkmayı görev bildiğini kaydetti ve “Bizi aydınlık geleceğimize taşıyacak bu inançla daha büyük mesafeler kat ederek başarılarımızı her alanda sürdüreceğiz.” dedi.

 

Küçük, Cumhuriyetin kuruluşunun 89. yıldönümünü Anavatan Türkiye ile aynı duygu birliği ve coşkusu içinde kutlamanın gururunu yaşadıklarını kaydetti.Ulu Önder Atatürk’ün, 29 Ekim 1923 tarihinde cumhuriyeti kurarak demokrasi, egemenlik, hürriyet, insan hakları, çağdaşlaşma ve daha birçok konuda dev bir reform gerçekleştirdiğini kaydeden Küçük,  Atatürk’ün, halk egemenliğine dayalı bir devlet şekli olan Cumhuriyetin, Türk Milletinin karakterine en uygun yönetim şekli olduğuna inandığını vurguladı.

 

“Bu inançla kurduğu Cumhuriyet, laik, demokratik, sosyal devlet ve hukuk devleti temelleri üzerinde bugünlere ulaşmış, ulusu oluşturan tüm unsurları çağdaş ve ileri bir çizgide birleştirmiştir” diyen Başbakan Küçük, cumhuriyetin ilanından bu yana Anavatan Türkiye Cumhuriyeti’nin durmaksızın büyük hamleler gerçekleştirdiğini ve önemli başarılara ulaştığını belirtti.

 

“TC SON YILLARDA BÜYÜK YÜKSELİŞ YAKALADI”

Geçmişinden aldığı güç ve bilgi birikimiyle Türkiye Cumhuriyeti’nin  son yıllarda büyük bir yükseliş yakalayarak dünyanın saygın, örnek ve her alanda güçlü bir ülke olma yolunda kararlı bir şekilde ilerlediğini dile getiren Küçük,  Türkiye’nin hızlı büyüme, gelişim ve yükselişinin tüm dünya devletleri tarafından takdirle  kabul edilirken birçok ülkeye örnek olduğunu da vurguladı.

 

Küçük mesajında şu ifadelere yer verdi: “Anavatan Türkiye’nin bu yükselişi Kıbrıs Türkü’ne büyük onur, gurur ve güç vermektedir. Anavatanın yakalamış olduğu bu başarının izinden giderek kendi bayrağımız altında kurmuş olduğumuz Cumhuriyetimizi koruyarak, bizlere kazandırdığı değerleri yüceltmek, en birincil görevimiz olmalıdır. Bunu başarmanın yolu Ata'mızın gösterdiği yolda, işaret ettiği hedeflere durmadan kararlı bir şekilde yürümekten geçmektedir. O’nun işaret ettiği hedefleri bir rehber olarak benimsemeli ve O’nun bizlere emanet ettiği bu kıymetli mirasa daima sahip çıkmalıyız”.

 

“GÖREV BİLDİK”

Kıbrıs Türk halkının Yüce Türk Ulusunun bir parçası olarak, Cumhuriyet’in temel değerlerine, birlik ve bütünlüğüne,  demokrasisine sahip çıkmayı görev bildiğini kaydeden Küçük, “Bizi aydınlık geleceğimize taşıyacak bu inançla daha büyük mesafeler kat ederek başarılarımızı her alanda sürdüreceğiz. Bu doğrultuda Atatürk’ün gösterdiği yolda yürümeye devam edecek, memleketimizi ve devletimizi daha refah bir geleceğe kavuşturmak için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

 

Küçük, bu anlamlı günde, başta büyük zorluk ve fedakârlıklar sonucu kurulan Türkiye Cumhuriyeti’ni  kendilerine emanet eden Ulu Önder Atatürk olmak üzere, bu uğurda kahramanca mücadele ederek canlarını veren şehitleri  rahmetle, gazileri minnetle andı;  Tüm Türk Ulusunun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutladı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık