Ana Sayfa Spor Türkiye'ye adım atarsa gözaltına alınacak

Türkiye'ye adım atarsa gözaltına alınacak

Bir gazetenin haber müdürü, Christian Amanpour hakkında suç duyurusunda bulundu. Amanpour, dava açılırsa Türkiye'ye gelir gelmez havalimanında gözaltına alınacak. Yabancılar polisi kanalıyla savcılığa çıkarılıp ifadesine başvurulacak.

Giriş Tarihi: 28 Haziran 2013 Cuma 11:10
Türkiye'ye adım atarsa gözaltına alınacak

Takvim Gazetesi Haber Müdürü Mevlüt Yüksel, Amanpour'u Türkiye'ye karşı saldırgan tutumu nedeniyle şikayet etti. Bir gazetecinin, yabancı bir gazeteciyi, ülkesini korumak için yaptığı bu şikayet, kayıtlara bir ilk olarak geçti.

Amanpour'un 15 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi. Yüksel, CNN'in skandal yayınlarından örnek vererek işlediği suçları ise şöyle sıraladı: "Amanpour, 1.5 milyar izleyiciye ulaşan CNN'in etkisini kötüye kullandı. Yalan haberlerle Türkiye'de binlerce kişiyi sokağa döktü. Can ve mal kaybına neden oldu."

3 SAATLİK MARATON

Amanpour hakkındaki dilekçenin kabulü, tam 3 saat sürdü. Bu sürede iddiaları, 4 savcının incelemesi dikkat çekti. Önce müracaat savcısı dosyayı aldı. Ardından özel soruşturma savcısına yolladı. Sonra başka bir savcıya yönlendirildi. Üçüncü savcının dosyası incelemesinden sonra dosya, bu kez basın bürosu savcısına gönderildi. Dosya UYAP üzerinden basın savcısı Nurten Altınok'a tevzii edildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık