Ana Sayfa Yurt Tutuklu yargılanacak

Tutuklu yargılanacak

Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlı M.K., davaları mahkemece sonuçlanıncaya değin 15 günü geçmemek şartı ile hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

Giriş Tarihi: 12 Nisan 2016 Salı 11:02
Tutuklu yargılanacak

Mağusa’da 2015 yılı Ağustos ayı içerisinde Şerife Vural’a ait eve girerek 470 TL sirkat eden ve 2016 yılı Mart ayı içerisinde yine ayni kişinin evine girerek suç işlemeye teşebbüs eden M.K. tutuklandı. “Suç işlemeye teşebbüs” ve “Mülke tecavüz” suçlamalarıyla dün Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlı M.K., davaları mahkemece sonuçlanıncaya değin 15 günü geçmemek şartı ile hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

Parmak izi ele verdi...

Meselenin tahkikat memuru Löğmen Yücetürk, 13 Mart 2016 tarihinde suç işlemek amacıyla Şerife Vural’a ait evin balkonuna merdiven boşluğundaki pencereden tırmanılarak girilmek suretiyle mülke tecavüz edildiğini belirtti. Mesele ile ilgili olarak konu evin balkonunun korkuluklarında parmak izi tespit edilerek PGM Parmak İzi Şubesine incelenmeye gönderildiğini belirten Yücetürk, alınan raporda konu korkuluklarda zanlı M.K.'ye ait parmak izlerinin tespit edildiğini açıkladı. Yücetürk, zanlı M.K.'nin 8 Nisan tarihinde tespit edilerek tutuklandığını söyeleyerek, yapılan soruşturmada zanlının 21 Ağustos 2015 tarihinde yine Şerife Vural’a ait eve girerek 470 TL sirkat ettiğinin tespit edildiğini açıkladı. Zanlı aleyhine yürütülen tahkikatın tamamlandığını belirten Yücetürk, zanlının davaları mahkemece sonuçlanıncaya değin 3 ayı geçmemek şartı ile hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesini talep etti.

Cezaevinde bekleyecek...
Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Hazal Hacımulla, zanlı M.K.'nin davaları mahkemece sonuçlanıncaya değin 15 günü geçmemek şartı ile hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesine emir verdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık