Ana Sayfa Gündem UBP Genel Başkanı Özgürgün: "Takdire şayan bir başarı var"

UBP Genel Başkanı Özgürgün: "Takdire şayan bir başarı var"

UBP Genel Başkanı Özgürgün, Girne’de Güngördü’nün belediye başkanlığının partinin küçümsenmeyecek başarısı olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 1 Haziran 2015 Pazartesi 12:00
UBP Genel Başkanı Özgürgün:

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, Nidai Güngördü’nün Girne Belediye Başkanlığı’nı kazanmasının “UBP’nin küçümsenmeyecek başarısı” olduğunu söyledi.
Özgürgün, Girne Belediye Başkanlığı görevine seçilen Nidai Güngördü’yü tebrik ederek, “Güngördü’yü belediye başkanlığına taşıyan Ulusal Birlik Partisi Girne İlçe Başkanı’nı, milletvekillerini ve tüm partilileri kutluyorum” dedi.
UBP’den yapılan yazılı açıklamaya göre Özgürgün, Güngördü’nün belediye başkanı olmasını “Ulusal Birlik Partisi’nin küçümsenemeyecek başarısı” şeklinde tanımladı.
“Güngördu’yü zafere ulaştıran kampanya sürecinde, fedakârca ve olağanüstü çalışmalar sergileyen, başta ilçe başkanımız olmak üzere, milletvekillerimizi ve tüm partililerimizi yürekten kutlarım” diyen Özgürgün, şöyle devam etti:
“Bağımsız adaylara verdiği destek oylarıyla, yerel seçimlerin tartışmasız birinci partisi durumunda olan Ulusal Birlik Partisi’nin, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü’nün zaferinde sağladığı başarı, partimiz adına takdire şayandır.
Girne Belediye Başkanı Gürgördü’yü siyasi parti olarak, tek başına Ulusal Birlik Partisi’ni sahiplenmiş, kucaklamış ve zafere taşımıştır.
Bu vesileyle, Girne’ye değer ve hak ettiği bu değişimi sağlayan, Girne teşkilatına, başta ilçe başkanı olmak üzere, Milletvekilleri ve tüm partililere ve bu değişime onay veren Girnelilere bir kez daha teşekkürlerimi sunarım.”

Özgürgün ve Canaltay’dan Arter’e tebrik
   Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün ve UBP Gazimağusa İlçe Başkanı Resmiye Canaltay, İsmail Arter’in Gazimağusa Belediye Başkanlığı’nı kazanması nedeniyle tebrik mesajı yayınladı.
Özgürgün, Gazimağusa Belediye Başkanlığı’nı kazanan İsmail Arter’i ve “onu partinin adayı gibi belediye başkanlığına taşıdığını” belirttiği Ulusal Birlik Partisi Gazimağusa İlçe Başkanı’nı, milletvekillerini ve tüm partilileri” kutladı.
Özgürgün, “29 Haziran yerel seçimlerinin odağında olan, Lefkoşa, Gazimağusa ve Girne Belediye Başkanlıklarından, UBP’nin destek verdiği, ülkemiz ekonomisinin merkezi, liman kentimiz Gazimağusa’nın kazanılması, Ulusal Birlik Partisi’nin göz ardı edilemeyecek başarısıdır” ifadesini kullandı.
Özgürgün, “Bağımsız adaylara verdiği destek oylarıyla, yerel seçimlerin tartışmasız birinci partisi durumunda olan Ulusal Birlik Partisi’nin, Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’e verdiği desteğin boyutu, partimiz adına takdire şayandır” dedi.

Canaltay: Doğru değerlendirilmeli
UBP Gazimağusa İlçe Başkanı Resmiye Canaltay da halkın yerel seçimlerde verdiği kararların ilçe için olumlu sonuçlar doğurmasını diledi.
Canaltay, “Herkesin halkın yerel seçimlerde verdiği kararları her yerleşim birimini ayrı ayrı ele alarak doğru değerlendirmesi gerektiğini” belirtti.
Resmiye Canaltay şunları kaydetti:
“Kıbrıs Türk halkının sahip olduğu zenginliklerin başında devlet çatısı altında oluşturduğu yönetim, yaptığı seçimler ve kuvvetler ayrılığına dayalı demokratik sistem gelir. Yerel yönetimler başlangıçtan sona kadar insan yaşamını doğrudan etkileyen hizmetlerin üretildiği, demokrasinin ilk ve en etkin uygulamasının yaşandığı organlardır. Siyaset halkın, bireyin, güven, refah, mutluluğu için yapılır. Dünya hızla değişiyor, gelişiyor. Bu gelişmeleri en başta siyaset kurumunun ve siyaset yapanların doğru okuması şarttır.”
Canaltay mesajında, destek verenlere teşekkür etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık