Ana Sayfa Gündem UBP Genel Sekreteri Oğuz'dan 15 Kasım mesajı

UBP Genel Sekreteri Oğuz'dan 15 Kasım mesajı

Ulusal Birlik Partisi Genel Sekreteri Dursun Oğuz, ülkemizin 33. kuruluş yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Giriş Tarihi: 14 Kasım 2016 Pazartesi 16:07
UBP Genel Sekreteri Oğuz'dan 15 Kasım mesajı

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Sekreteri Dursun Oğuz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) 33. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Oğuz mesajında, "Kıbrıs Türk halkının yıllar süren özgürlük ve bağımsızlık mücadelesi sonunda, kendi kaderini tayin etme hakkı temelinde ilan edilen KKTC'nin 33. kuruluşunu daha büyük coşku, heyecan ve gururla kutluyoruz" ifadelerini kullandı.

Mesajında, "Onurla, gururla, hür irademizle kurduğumuz KKTC'nin , bu coğrafyada siyasi bir gerçeklik ve Kıbrıs Türk halkının egemen varlığının ve geleceğinin teminatı olduğuna inanan halkımızın büyük bayramını yürekten kutlarız" ifadelerine yer veren Oğuz, şunları kaydetti:
 
"DEVLET TEMELİ DIŞINDA BİR TEMEL OLAMAZ"

"Devletini kuran, gelişmesi ve daha ileriye taşınması adına irade koyan, halkının refah ve mutluğu hedefinde hizmeti kutsal görev sayan UBP, Cumhuriyetimizin 33. Yıl dönümünü coşkuyla kutladığımız bu günde, gelecek güvencemiz ve olası bir anlaşmanın egemenliğimizin ifadesi olan devletimizin dışında bir temelde mümkün olamayacağını bir kez daha ısrarla vurgulamaktadır." 

"Halkın mücadeleci ruhunun siyasete yansıması olan UBP'nin, her şart ve koşulda devlet olgusunun teminatı olduğunu, olmaya da devam edeceğini" belirten Oğuz, şöyle devam etti:

"Bu duygu ve düşüncelerle en büyük bayramımızın 33. yıldönümünde, Cumhuriyetimize ve Devletimize sahip çıkacağımızı bir kez daha belirtir, tüm halkımızın bayramını yürekten kutlarız. KKTC'nin 33. yılında, Kıbrıs Türk halkının bu özgür günlere ulaşmasında büyük görev üstlenen, başta Dr. Fazıl Küçük, Rauf Denktaş ve mücadele kahramanlarına, bu toprakları vatan yapan tüm şehitlerimize, gazilerimize ve bugünlere ulaşmamızda karşılıksız desteğini esirgemeyen, gücümüze güç katan Anavatan Türkiye'ye minnet ve teşekkürlerimizi sunarız."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık