Ana Sayfa Siyaset UBP GYK'dan Özgürgün'e tam yetki!

UBP GYK'dan Özgürgün'e tam yetki!

UBP Genişletilmiş Yönetim Kurulu (GYK), Genel Başkan Özgürgün’e, belediye başkan adaylarını belirleme ve seçimlerde herhangi bir parti ile işbirliği için görüşme yapma yetkisi verdi.

Giriş Tarihi: 20 Şubat 2014 Perşembe 21:06
UBP GYK'dan Özgürgün'e tam yetki!

Kıbrıs Postası

Ulusal Birlik Partisi GYK toplantısı tamamlandı. Toplantının ardından UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, GYK’nın kendisine belediye başkan adaylarını belirleme ve seçimlerde herhangi bir parti ile işbirliği için görüşme yapma yetkisi verdiğini açıkladı.

Özgürgün: “Talep gelsin hükümet durumu sonra konuşulacak”

Anamuhalefet Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, yerel yönetimler seçimlerinde tüm partilerle işbirliği yapabileceklerini ancak hükümet eden partilerden herhangi birinin bu işbirliğini talep etmesi halinde hükümet durumunun konuşulacağını açıkladı.

Hüseyin Özgürgün, GYK toplantısının ardından TAK muhabirine yaptığı özel açıklamada, UBP’nin hiçbir partiyle yerel yönetim seçimlerinde işbirliği yapması konusunda talepkar olmayacaklarını yineleyerek, “Aldığım yetki tamdır. Tüm partilerden gelen teklifler değerlendirilecektir” dedi.

UBP’nin köklü ve büyük bir parti olduğunu, Hükümet’in bugünkü yanlış politikalar sonucunda geldiği durumun da ortada olduğunu ifade eden Özgürgün, UBP’nin tek başına da olsa yerel seçimlerde istediği başarıya ulaşacağından emin olduğunu ileri sürdü.

Demokrat Parti Ulusal Güçler Partisi (DP/UG)’den işbirliğine yönelik durumu değerlendiren UBP Genel Başkanı Özgürgün, yapılacak işbirliğinin ilk önce ne olduğuna bakılacağını  sonrada hükümetteki durumun konuşulacağını belirtti.

Özgürgün, teklif gelecek partinin hükümet ortağı olup olması konusunun ikinci aşama olduğuna işaret ederek, ilk önce gelen teklifleri ne olduğunun değerlendireceğini kaydetti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık